Wpis z mikrobloga

Pompujemy VOLUME! Wstępne zmęczenie mięśni i te sprawy :D Czyli kolejne eksperymenty, ale żadnych głupkowatych tucznikowych 10x10 lol.

Dzisiejszy trening i to wszystko zrobione w 1h 15min :) Więc tempo było niezłe.

Wide grip lat pulldown 2x12
DB bench incline 2x20
Triceps band pushdown 2x25

Speed Bench 9x3 180kg (105kg+75kg bands)
Bench AMRAP 115kg x 17
BB extension forehead (skullcrushers) 3x10 60kg
Upright row low pulley 4x12 80kg

Alternate Dumbbell Curl 3x8 17,5kg
DB Side raise 3x10 12,5kg
DB fly 3x15 12,5kg


Najbardziej się bałem tych wstępnych ćwiczeń przez głównym treningiem, ale zdziwiłem się bo właściwie tego nie odczułem, co oznacza że GPP jest na naprawdę ok poziomie :) I nawet myślę że będę mógł dodać serii/ćwiczeń zanim przejdę do głównego treningu. No ale to tylko jeden trening, więc trzeba zobaczyć jak to pójdzie dalej.

Speed Bench 9x3 180kg poszło banalnie prosto, szybkość była naprawdę dobra, co oznacza tylko jedno, SIŁA ROŚNIE. Po tym poszedł lekki AMRAP bez gum, 115kg x 17 bez nadmiernego ciśnięcia tutaj.

Ostatnie 3 ćwiczenia były wykonane w obwodzie czyli 0 przerwy między ćwiczeniami, a między obwodami może 30-60s przerwy. 3 takie obwody i byłem ostro spompowany. Swoją drogą zawsze mnie zastanawiało po co ludzie w np w takim DB side raise używają dużych ciężarów? Przecież u mnie to 12,5kg załatwiło sprawę, a robię w OHP 150kg+...

#silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #strongaf
IntruderXXL - Pompujemy VOLUME! Wstępne zmęczenie mięśni i te sprawy :D Czyli kolejne...
  • 33
Skróciłbym przerwy między wszystkimi seriami rozgrzewkowymi, które nie są "głównymi" - w tych seriach odpoczywałbym tyle ile trzeba.


@IntruderXXL: tak właśnie zacząłem robić, odpoczywam jedynie między głównymi seriami. Zresztą, robilem już ciężkie ciągi 4x w tygodniu i nie było to dla mnie problemem jeśli chodzi o regenerację, natomiast nie wyobrażam sobie siadów w takiej konfiguracji, ciągle chodziłbym obolały i zmęczony. Obecnie mam 3x w tygodniu serię na siadach RPE10 na wyższych
ak progresować siłowo w OHP? Bo robie to 2x w tygodniu, raz 3x5, a raz 3x15. W 3x5 robie 60 kg i za nic nie moge dodać nawet 1 kg, w 3x15 robie 32 kg i tu zdarzy sie dodać kilogram raz na tydzień/dwa. Próbowałem push press z większym ciężarem i powolnym opuszczaniem, ale nie dało nic.


@chlodny__klecha: Wiesz zbyt rozległy temat, wiele zależy od programowania treningowego. Czy jesteś na dodatnim
@IntruderXXL: siady rpe10 to niestety u mnie nie mają na celu zwiększenia wyniku, a niestety pracę z kontuzja, ale to inna historia.

Ale w tej materii nie za wiele pomogę, znasz moje podejście do treningów, ja się "brzydzę" maltretowaniem podstawowych bojów, i nie uważam aby dużo siadać trzeba robić typowe siady, a żeby dużo wyciskać robić typowe wyciskanie ba uważam wręcz odwrotnie, i myślę że wiele osób tak robiąc ogranicza swój
może tak, może nie. Jest masę lepszych lub gorszych sposobów, żeby być silniejszym.


@urak666: Patrząc, analizując topowych zawodników nie da nie zgodzić z faktem że sposobów, dróg jest MULTUM. I najważniejszy i tak jest dany osobnik i indywidualnie dopasowany plan, do potrzeb danego zawodnika.

"Problem" jest jedynie taki, że ja i masa innych trenujących po prostu lubi wyciskac, siadać i ciągnąć ¯_(ツ)_/¯


I niemożna też nie dostrzegać plusów robienia ciągle tych
  • 0
@IntruderXXL 12.5kg na wznosach moze zmeczylo ale czy dalo bodziec do wzrostu?
U mnie najwiekszy kon na silowni robi wznosy strict 50kg hantlami. Wazy ok 150kg, tyle ze na zyle.. Barki ma gigantyczne..
  • 0
@SmaletzWyborny robisz wznosy 4kg.. A cisniesz na barki ile..? Bo ten tego.. Ale 110x2 w MC raczej nie wroza duzych barkow..
I byl byl sceptyczny z ta strona Pumy.. O Pumie mozesz poczytac, jego historia w polskim internecie jest dluga.. To taki nasz szaman.. :)
  • 0
@IntruderXXL to kulturysta, siedzac na schmid'cie po 4 talerze na strone z klaty, z 8 ruchow.
Sztange na skosnej 180x6, sam asystowalem.

Tak jak na filmach to macha 60kg.
Az trudno uwierzyc.
@bst: ale co to ma do rzeczy? Jeśli stosuję czyjąś metodę i jest ona lepiej wyjaśniona, ma jakieś podstawy anatomiczne, powoduje lepsze czucie mięśnia i nie sprawia bólu w trakcie wykonywania to można założyć, że jest ona prawidłowa.
Nie znam historii Pumy i średnio mnie ona interesuje. Jedyne co Pumie mogę zarzucić to chęć wyizolowania wszystkiego co można. O ile ma to sens w przypadku jego ćwiczeń na poprawę wad postawy