Wpis z mikrobloga

Pompujemy VOLUME! Wstępne zmęczenie mięśni i te sprawy :D Czyli kolejne eksperymenty, ale żadnych głupkowatych tucznikowych 10x10 lol.

Dzisiejszy trening i to wszystko zrobione w 1h 15min :) Więc tempo było niezłe.

Wide grip lat pulldown 2x12
DB bench incline 2x20
Triceps band pushdown 2x25

Speed Bench 9x3 180kg (105kg+75kg bands)
Bench AMRAP 115kg x 17
BB extension forehead (skullcrushers) 3x10 60kg
Upright row low pulley 4x12 80kg

Alternate Dumbbell Curl 3x8 17,5kg
DB Side raise 3x10 12,5kg
DB fly 3x15 12,5kg


Najbardziej się bałem tych wstępnych ćwiczeń przez głównym treningiem, ale zdziwiłem się bo właściwie tego nie odczułem, co oznacza że GPP jest na naprawdę ok poziomie :) I nawet myślę że będę mógł dodać serii/ćwiczeń zanim przejdę do głównego treningu. No ale to tylko jeden trening, więc trzeba zobaczyć jak to pójdzie dalej.

Speed Bench 9x3 180kg poszło banalnie prosto, szybkość była naprawdę dobra, co oznacza tylko jedno, SIŁA ROŚNIE. Po tym poszedł lekki AMRAP bez gum, 115kg x 17 bez nadmiernego ciśnięcia tutaj.

Ostatnie 3 ćwiczenia były wykonane w obwodzie czyli 0 przerwy między ćwiczeniami, a między obwodami może 30-60s przerwy. 3 takie obwody i byłem ostro spompowany. Swoją drogą zawsze mnie zastanawiało po co ludzie w np w takim DB side raise używają dużych ciężarów? Przecież u mnie to 12,5kg załatwiło sprawę, a robię w OHP 150kg+...

#silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #strongaf
IntruderXXL - Pompujemy VOLUME! Wstępne zmęczenie mięśni i te sprawy :D Czyli kolejne...
  • 33
  • Odpowiedz
Ładnie. Pytanie mam, bo mi klata stoi od dłuższego czasu na 100kg, gumy bardzo pomagają?


@Lucifer_vult_animae_tuae: To nie jest odpowiedni czas ani miejsce na trening z gumami, czy ogólnie speed bench. PODSTAWY kuleją zapewne, technika, zbyt mała masa ciała (masa mięśniowa).
  • Odpowiedz
Jeśli ktoś robi DB side raise dużym ciężarem to zwykle wychodzi z tego karykatura tego ćwiczenia z wybiciem z bioder (w sumie to nie jest aż tak głupie, o ile patrz pkt 2) albo zamiast barków mocno supportuje się czworobocznym i wychodzą z tego shrugsy.
Nie dziwi mnie 12,5 kg, sam używam bodajże 4 kg jeśli zdarzy mi się robić to ćwiczenie. Polecam ten artykuł aby zrozumieć ideę ćwiczenia:
http://www.mnbbc.com/content.php/124-Wznos-boczny-sztangielki-rozwi&

BTW dzięki
  • Odpowiedz
@SmaletzWyborny: Nie ma czego, tym bardziej przy takich ciężarach (i długo nie będzie)


@urak666: Wodyn też tak twierdzi, sam stosuje przechwyt i nic a ciężary targa spore. Ale nawet pomijając aspekt zdrowotny, mam wrażenie, że przechwyt zwiększa co prawda siłę chwytu, ale zmniejsza siłę rdzenia - jestem w stanie lepiej spiąć brzuch i dół pleców stosując nachwyt niż przechwyt.
  • Odpowiedz
@SmaletzWyborny: bzdura, są ludzie którzy ciągną 400kg+ przechwytem i nie mają żadnych widocznych dysproporcji (Ben Rice robi przechwytem od jakichś 15 lat i nic się nie dzieje)
  • Odpowiedz
Jeśli ktoś robi DB side raise dużym ciężarem to zwykle wychodzi z tego karykatura tego ćwiczenia z wybiciem z bioder


@SmaletzWyborny: To prawda, i w 99% przypadkach tak to właśnie wygląda. O wiele lepiej te siły przeznaczyć po prostu na OHP i tam dowalać ciężaru i walczyć. Trzeba wiedzieć po co i dlaczego wykonuje się dane ćwiczenie, i wtedy nie ma problemu z doborem właściwego sposobu.

W godzinę trening to musi
  • Odpowiedz
@axaha: ale co bzdura? Przecież żadnej tezy nie postawiłem, o dysproporcjach też nic nie mówiłem. Dla mnie to dziwne uczucie robienie MC przechwytem. Być może to kwestia przyzwyczajenia. I tak już magnezja nie daje rady, więc albo paski albo przerzuce się na przechwyt.
  • Odpowiedz
wyjątki np ciężkie 1RM, AMRAPy


@IntruderXXL: No właśnie mi coś nie gra z tym AMRAPem, jak miałem 150 1RM to 115 na 13 razy AMRAP, a tu niewiele więcej. Więc pytanie: jaka przerwa przed nim?
  • Odpowiedz
@SmaletzWyborny: Jak nie masz w planach startów i obawiasz się przechwytu albo jest dla ciebie niewygodny to zakładaj paski, proste. Innym rozwiązaniem jest zamek, ale dla niektórych bolesny i też może się nie sprawdzić, także z innych względów jak rozmiar dłoni i przechwyt jest lepszym wyjściem.

@IntruderXXL: U mnie niestety GPP na raczej niskim poziomie i o ile wyciskania, czy ciągi nie męczą mnie tak bardzo i wystarcza mi 3-5
  • Odpowiedz
No właśnie mi coś nie gra z tym AMRAPem, jak miałem 150 1RM to 115 na 13 razy AMRAP, a tu niewiele więcej. Więc pytanie: jaka przerwa przed nim?


@piotrb: Ale zobacz co poszło przed tym amrapem, 2x20 db bench, triceps pushdown, no i główny trzon treningu 180kg 9x3 speed bench, gdzie każde powtórzenie jest traktowane jakby 1RM czyli pchane jest maksymalnie ciężko jak się da. I po tym od razu
  • Odpowiedz
U mnie niestety GPP na raczej niskim poziomie i o ile wyciskania, czy ciągi nie męczą mnie tak bardzo i wystarcza mi 3-5 minut między najcięższymi seriami, a 3 to już spokojnie przy niższej intensywności, tak siady mnie totalnie niszczą i czuję je już przez cały trening.


@urak666: 3-5min to BARDZO długo. Ja w naprawdę ciężkich ćwiczeniach, gdzie zależy mi na sile, właściwie nie robię przerw dłuższych niż 60-120s, A w
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: Jak progresować siłowo w OHP? Bo robie to 2x w tygodniu, raz 3x5, a raz 3x15. W 3x5 robie 60 kg i za nic nie moge dodać nawet 1 kg, w 3x15 robie 32 kg i tu zdarzy sie dodać kilogram raz na tydzień/dwa. Próbowałem push press z większym ciężarem i powolnym opuszczaniem, ale nie dało nic.
  • Odpowiedz