Wpis z mikrobloga

@savagetommy: trzeba dodać jeszcze, że przy każdym stopniu jest coś a'la praca dyplomowa i żeby być dyplomowanym musisz mieć coś kolo 15 lat stażu? (sprawdzałem tylko ile musisz być mianowanym aby startować na dyplomowanego - min. 4 lata)

  • Odpowiedz
Jak to może być legalne skoro płaca minimalna w Polsce to 2100 brutto?


@vateras131: To są stawki minimalne. Jest jeszcze drugie minimum, wynikające z pensji minimalnej, i jeśli pensja minimalna jest wyższa niż to co wynika z tabelki, to szkoła i tak musi zapłacić pensję minimalną (np. przyznając dodatek wyrównujący).

Wiem, popieprzone. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@vateras131: Uzupełnię jeszcze to co napisałem wyżej.

Od dnia 1 stycznia 2017 r. ustala się minimalne wynagrodzenie za pracę w wysokości 2000 zł. (§ 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 września 2016 r.). Tymczasem część minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego dla nauczycieli, którzy nie posiadają tytułu zawodowego magistra ustalona jest w wysokości niższej niż minimalne wynagrodzenie za pracę (załącznik do rozporządzenia MENiS z 31 stycznia 2005 r. ustalający wysokość minimalnych stawek
  • Odpowiedz
@savagetommy: zenada. nawet tysiaca roznicy BRUTTO nie ma miedzy stazysta a dyplomowanym. to jak napluc w twarz

@piastun: nie masz pojecia o czym mowisz

@stan-tookie-1: 13 pensja to ~150zl wiecej miesiecznie w skali roku xD ktora posiadaja rowniez inni pracownicy budzetowki niemajacy tak #!$%@? i odpowiedzialnej pracy. nie jestem pewna ile te motywacyjne i wakacyjne i swiateczne paczki wynosza ale podejrzewam, ze w skali miesiaca pewnie wyjdzie razem z
  • Odpowiedz
13 pensja to ~150zl wiecej miesiecznie w skali roku


@MangoZjem: mieć an nie mieć i już z 3317 się robi 3467, to tego ze 100zł średni zwrotu za wakacje, 15zł za paczkę na dzieci, kolejna 100 jako motywacyjny, kolejna 100 za staż itd i się robi z rzeczywista kwota.

Ogólnie zgoda, że to mało, natomiast nie usprawiedliwiania próby manipulowania, że niby nauczyciel zarabia mniej niż minimalna.
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1: a to z tym ze mniej niz minimalna to ja sie nie zgadzam. tylko bawi mnie to pisanie o dodatkach bo ladnie wygladaja w skali roku jak sie zsumuje ale jak sie to podzieli na 12 i wynik doda do podstawowej miesiecznej pensji to wciaz wychodzi caly #!$%@? ;p a jednak to ludzie edukujacy nasze dzieci i za takie pieniadze tez bym miala w powazaniu przykladanie sie do takiej pracy
  • Odpowiedz