Wpis z mikrobloga

@Dawidinho8: konstytucja rp: Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje.

KPD: Art. 31. prawa dziecka
Prawo do wypoczynku i czasu wolnego
1.
Państwa-Strony uznają prawo dziecka do wypoczynku i czasu wolnego, do uczestniczenia w zabawach i zajęciach rekreacyjnych, stosownych do wieku dziecka, oraz do nieskrępowanego uczestniczenia w życiu kulturalnym i artystycznym.
2.
Państwa-Strony będą przestrzegały oraz popierały prawo
@balatka: nie dziwię się, ostatnio robiłam z bratem zadanie domowe jak byłam na weekend u rodziców.
D R A M A T - szczególnie dla dzieciaka w 4 klasie szkoły podstawowej (z obowiązku poszedł jako 6 latek). Wycinanie,szukanie, przyklejanie, pisanie, poprawianie - tragedia. I to była tylko praca domowa z j.polskiego do tego jeszcze zadania z matematyki, jakieś gówno z angielskiego itd. Ogólnie z tempem takiego dziecka które co chwilę jest
Czy ci rodzice chcą wychować kasjerke albo kopacza rowów?


@inzynier_robert: zabrzmie jak płatek śniegu, którym jest co drugi uczeń, ale:
- przez całą moją edukację nigdy rzetelnie nie odrabiałem zadania i się nie uczyłem
- w pierwszych klasach zadania wystarczyło zrobić jeszcze na lekcji, bo wolnomyślącym trzeba było wyjaśniać, a człowiek się nudził
- potem wystarczyło coś nasciemniac samemu przed lekcją, przy trudniejszych tematach odpisać, albo wziąć na klatę brak (albo