Wpis z mikrobloga

Jak autorytety ACTA2 (ZAiKS i ZPAV) postąpiły z Kazikiem i jego muzyką w 1991

Marek Kościkiewicz - człowiek, który w ubiegły poniedziałek miał za zadanie wytłumaczyć gościom ZAiKS-u, że nowa dyrektywa to nie jest #acta2

Wytwórnia Zic-Zac (założona przez Kościkiewicza) wydała w 1991 roku album "Spalam Się" Kazika Staszewskiego. Za Wikipedią: "Według oficjalnych danych sprzedaż wyniosła 50 tysięcy kaset, 20 tysięcy płyt winylowych i kilka tysięcy płyt kompaktowych. Ponieważ jednak płyta ukazała się w okresie panującego w Polsce swobodnie piractwa fonograficznego, sam Kazik szacował sprzedaż na setki tysięcy. W celu wydania płyty Kazik porozumiał się z firmą Zic Zac, prowadzoną przez Marka Kościkiewicza i Piotra Kubiaczyka, muzyków De Mono. Współpracę Kazik zakończył, po tym gdy według swojego twierdzenia - dowiedział się, że część nakładu jest sprzedawana nieoficjalnie."

Kazik Staszewski wspomina w swojej autobiografii: "Na początku wiązałem z tą firmą dużą nadzieję i czułem pewne pokrewieństwo. Kościkiewicz ujął mnie i zagadał w znakomity sposób. Wrażenie, jakby nagle mówił do ciebie branżowy brat. Doszły mnie słuchy, że płyty Soyki sprzedawali na lewo. „A jak to będzie, jak część nakładu na lewo sprzedacie”, pytam. A on na to: „Muzyk muzyka nigdy nie oszuka”. Zacytowałem to nawet w jakieś piosence. Ujął mnie tym i zdobył moje bezgraniczne zaufanie. Tym większe było rozczarowanie."

#stopacta2 #acta2 #acta #niedlaacta #niedlaacta2 #internet #zaiks #valuegap #saveyourinternet #dajprawokulturze #mikroreklama #sadowska #holdys #zpav #kult #kazik #muzyka #europeforcreators
Pobierz moby22 - Jak autorytety ACTA2 (ZAiKS i ZPAV) postąpiły z Kazikiem i jego muzyką w 199...
źródło: comment_aOMovjTGCNa1ex5MtdHzXud6hrZZ0W3a.jpg