Wpis z mikrobloga

Raport fundacji Wolność od religii pokazuje, że od religii nie można się uwolnić, nie w Polsce! Wg przepisów z 2014r religia i etyka mają być organizowane na wyraźne życzenie rodziców.

"Etyka jest w tym samym czasie, co inne dodatkowe, bardzo atrakcyjne zajęcia - np. drugi język obcy za darmo".

"Etyka jest w innej szkole w godzinach, które kolidują z planem lekcji syna w jego szkole".

"Etyka: łączone klasy w salce przerobionej z szatni, o godz. 7.10 lub dawno po lekcjach".

"Etyka w piątki, na 8-9 godzinie lekcyjnej, kiedy uczniowie nie mają już czym wrócić do domów (szkoła pod miastem)".

"Kiedy na deklaracji zaznaczyłam, że chcę, by syn uczęszczał na etykę, dyrektor powiedział, że źle oznaczyłam, bo w tej szkole nie ma etyki".

"Jedynie religia. Musisz chodzić. Nie ma etyki, bo nikt nie będzie inwestował w nauczyciela. "Proszę zapłacić nauczycielowi, to etat będzie".

Do szkoły zapraszane są zakonnice z relikwiami i zachęcają dzieci do całowania ich (w tym mojego syna, który nie jest katolikiem)".

"Wszyscy uczniowie muszą uczestniczyć w corocznym apelu "Dni Kultury Chrześcijańskiej".

"W czasie rekolekcji msze były w szkole, a spowiedź w salach lekcyjnych".

"Na terenie szkoły wiszą plakaty pokazujące różnicę między katolicką niedzielą i ateistyczną niedzielą. Przy tej katolickiej - jest szczęśliwa rodzina, przy ateistycznej - kłótnia"

"Dzieci dostają 6 z WF-u za udział w pielgrzymce".


#bekazkatoli #religia #wiara #katolicyzm #etyka #pedofilewiary
xandra - Raport fundacji Wolność od religii pokazuje, że od religii nie można się uwo...

źródło: comment_xSUGgTGfi4CmRE6lGE18gi4hDSl1LUjv.jpg

Pobierz
  • 58
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@crest: a poza tym łżesz bo konstytucja zabrania otwarcie kilku religii, w tym kościoła lizania ropuchy i kościoła LSD, w punkcie twierdzącym, że wszystkie przepisy konstytucji można ograniczyć ustawą (w tym przypadku O przeciwdziałaniu narkomanii). Taki jest wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Dodatkowo inny wyrok Trybunału Konstytucyjnego zabrania wolności religijnej pod pretekstem ograniczania wolności słowa nie powołując się nawet na żaden artykuł z konstytucji, ani przepis ustawy do jakiegokolwiek artykułu konstytucji się
  • Odpowiedz
@crest: ja przestałem prowokować antykatolików jak okazało się, że zyskują na tym katoliccy szubrawcy. Ale obrońców kobiet, transów, czy innej nierogacizny zawsze chętnie striggeruję.
  • Odpowiedz
@xandra wyciskanie ciemnoty? Przecież to jest jawna obraza uczuć religijnych! A tak płakałaś o komentarz "ad personam" Ty katolofobiczko! Jak już napisałem poczytaj sobie konstytucję, mam już dosyć jej łamania w Polsce! Konstytucja, demokracja! #bekazestarejpanny
  • Odpowiedz
@crest: i jeszcze jedno - przez Ciebie nie napisałem tej ksandrze że powinna się leczyć z religiofobii skoro twierdzi, że nauka o religiach (nie mylić z teologià) to oksymoron. Wielkie dzięki i dobranoc.
  • Odpowiedz
@raczej_schizotypal 1. Każdemu zapewnia się wolność sumienia i religii.  2. Wolność religii obejmuje wolność wyznawania lub przyjmowania religii według własnego wyboru oraz uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub prywatnie, swojej religii przez uprawianie kultu, modlitwę, uczestniczenie w obrzędach, praktykowanie i nauczanie. Wolność religii obejmuje także posiadanie świątyń i innych miejsc kultu w zależności od potrzeb ludzi wierzących oraz prawo osób do korzystania z pomocy religijnej tam, gdzie się znajdują. 3.
  • Odpowiedz
@crest: I gdzie niby złamałam twoje konstytucyjne prawa? Czy ja ci czegoś zabraniam? ( ͡º ͜ʖ͡º) Po prostu się martwię.

@raczej_schizotypal: Problem z religiami polega na tym, że to zwykły biznes, od zawsze szamani byli w łaskach wodza, mieli jakąś tam personifikacje niezrozumiałego zjawiska, czy innego bożka. Coś tam mamrotali pod nosem, machali kadzidełkami i gratyfikacje za "przemawianie do bogów" wpadały. Od dziesiątków,
xandra - @crest: I gdzie niby złamałam twoje konstytucyjne prawa? Czy ja ci czegoś za...

źródło: comment_uOO17Xkp9m7K33uKXmxo0OVGynJsa45Q.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@xandra doskonale rozumiem twoje obawy, to tak samo jak ja się martwię o Ciebie, jak w takim wieku można być starą panną ))¯_(ツ)_/¯ Cieszę się, że są na tym świecie jeszcze ludzie, którzy dbają o siebie ( ͡º ͜ʖ͡º) #starapanna
  • Odpowiedz
@xandra: u mnie w szkole nie bylo nikogo od etyki wiec godzina wolna byla, a ze c-----o siedziec samemu na korytarzu, to chodzilem na religie, siadalem z tylu i zazwyczaj gralem na telefonie, a ksiadz myslal ze ja chce tam chodzic i mi probowal oceny wystawiac xD
  • Odpowiedz
@xandra: Sytuacji nie doświadczyłem, za moich czasów xD i obecnie siostry (2 lvl gimbazy) zamiast religi nie ma etyki, tylko wolne, bo nie ma nauczycieli.

To co prawda wieś, która jakimś cudem zdobyła prawa miejskie, ale do LO chodziłem w dużym mieście i również miałem wole zamiast religi.

Nie wiem jakiego procenta uczniów dotyczy ten problem, ale obstawiam, że niewielkiego.
  • Odpowiedz
@krne: Ty zdajesz sobie sprawę co piszesz? Myślisz, że jak wygra inna partia to coś się realnie zmieni? Otóż nie i to z dwóch głównych powodów.

Po pierwsze Polacy to popierdółki, a nie wyborcy. Sam świetny dałeś przykład, raz na 4 lata do wyborów? I co to niby da, skoro gęby ciągle te same i tak naprawdę nikt ich nie rozlicza z tego co obiecali i co zrealizowali ze swoich programów. Swojego posła, senatora trzeba za pysk trzymać i pilnować, odwiedzać w biurze (jakby tam jeszcze bywali), sprawdzać czy był na ważnych głosowaniach, a jeśli nie to gdzie i w ogóle całą grupą wyborców takiego parlamentarzystę do rezygnacji ze startu w ogóle zmusić jeśli się nie wywiązywał, a płacone za to miał. On pracuje dla nas, to my mu płacimy. W ekstremalnych przypadkach powinno mu się kazać zwracać diety, a nawet zgłaszać do prokuratury.

Po drugie kler to ogromny elektorat wyborczy, mają własne media i tuby propagandowe, od telewizji, prasy po kościoły i szkoły gdzie mogą całkiem subtelnie "podpowiadać" kogo wybrać i z kim się akurat dogadują najlepiej (czytaj kto im więcej obieca). Od 1989 dotacje, dodatki, podatek kościelny, ulgi i zwroty majątków (czy wręcz rozdawnictwo państwowych gruntów i nieruchomości) wcale nie zwolniły, nie zależnie od tego czy rządziło PO-PSL, PiS czy SLD. Żadna partia nie pogardzi takim elektoratem jeśli coś się nie ruszy, a rusza się bardzo powoli. Mało tego ratyfikację konkordatu podpisywał nie kto inny jak sam
  • Odpowiedz
@krne: Stwierdzam fakt. Polacy nie są odpowiedzialnymi wyborcami, olewają nie tylko obowiązek głosowania, ale i trzymania za pysk polityków. Bo mamy na to środki. Na twoim przykładzie pokazałam, że nie zdają sobie sprawy z tego co i jak zmienić, dlatego tak niewiele się zmienia. U nas ciągle panuje ten sam scenariusz, obiecać ile się da, wygrać wybory, nachapać ile się da, podmienić najważniejszych w państwie na "swoich" nie tylko by
  • Odpowiedz
A ty wiesz? Jeżeli tak, mogłabyś napisać?

@krne: Oczywiście, tyle, że już napisałam, dwukrotnie:

Polacy nie są odpowiedzialnymi wyborcami, olewają nie tylko obowiązek głosowania, ale i trzymania za pysk polityków. Bo mamy na to środki.


Swojego posła, senatora trzeba za pysk trzymać i pilnować, odwiedzać w biurze (jakby tam jeszcze bywali), sprawdzać czy był na ważnych głosowaniach, a jeśli nie to gdzie i w ogóle całą grupą wyborców takiego parlamentarzystę
  • Odpowiedz
"Wszyscy uczniowie muszą uczestniczyć w corocznym apelu "Dni Kultury Chrześcijańskiej".

@chlopiec_kolejne_drzwi: zarąbiście wolny wybór. Utrudnianie wybrania czegoś innego niż religia też nie ma nic wspólego z wolnością.

Przeciez to norma xd podobnie jak sa w szkolach dni kultury europejskiej regionalnej sredniowiecznej sportowej gdzie tez kazdy uczen uczestniczy. To tez jest zle.
  • Odpowiedz