Wpis z mikrobloga

Raport fundacji Wolność od religii pokazuje, że od religii nie można się uwolnić, nie w Polsce! Wg przepisów z 2014r religia i etyka mają być organizowane na wyraźne życzenie rodziców.

"Etyka jest w tym samym czasie, co inne dodatkowe, bardzo atrakcyjne zajęcia - np. drugi język obcy za darmo".

"Etyka jest w innej szkole w godzinach, które kolidują z planem lekcji syna w jego szkole".

"Etyka: łączone klasy w salce przerobionej z szatni, o godz. 7.10 lub dawno po lekcjach".

"Etyka w piątki, na 8-9 godzinie lekcyjnej, kiedy uczniowie nie mają już czym wrócić do domów (szkoła pod miastem)".

"Kiedy na deklaracji zaznaczyłam, że chcę, by syn uczęszczał na etykę, dyrektor powiedział, że źle oznaczyłam, bo w tej szkole nie ma etyki".

"Jedynie religia. Musisz chodzić. Nie ma etyki, bo nikt nie będzie inwestował w nauczyciela. "Proszę zapłacić nauczycielowi, to etat będzie".

Do szkoły zapraszane są zakonnice z relikwiami i zachęcają dzieci do całowania ich (w tym mojego syna, który nie jest katolikiem)".

"Wszyscy uczniowie muszą uczestniczyć w corocznym apelu "Dni Kultury Chrześcijańskiej".

"W czasie rekolekcji msze były w szkole, a spowiedź w salach lekcyjnych".

"Na terenie szkoły wiszą plakaty pokazujące różnicę między katolicką niedzielą i ateistyczną niedzielą. Przy tej katolickiej - jest szczęśliwa rodzina, przy ateistycznej - kłótnia"

"Dzieci dostają 6 z WF-u za udział w pielgrzymce".


#bekazkatoli #religia #wiara #katolicyzm #etyka #pedofilewiary
xandra - Raport fundacji Wolność od religii pokazuje, że od religii nie można się uwo...

źródło: comment_xSUGgTGfi4CmRE6lGE18gi4hDSl1LUjv.jpg

Pobierz
  • 58
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@chlopiec_kolejne_drzwi: ale po cholerę dzieciak ma tracić dwie godziny tygodniowo na religię, skoro mógłby w tym czasie robić sto pożyteczniejszych rzeczy? A potem zamiast się uczyć na biologię to musi kuć "błogosławieni którzy księdzu się macać dają" bo kartkówka z religii jest.
  • Odpowiedz
No sobie pochodzi parę lat na religię i co takiego złego? Jak nie będzie chciał to nie będzie chodził do kościoła

Tylko jak problemy ma to robić jak opka ładnie opisała, ze kolidowałoby z innymi zajęciami to po co pajacować?


@chlopiec_kolejne_drzwi: widzę że pamięć już nie ta, ale oczywiście, wszyscy się "czepiają" totalnie bez powodu :)
  • Odpowiedz