Wpis z mikrobloga

Ile miesięcznie trzeba wydać na życie, nie wliczając mieszkania oraz płatnej rozrywki (i.e. kino, alkohol, koncerty, kluby, wycieczki)?

Załóżmy, że do pracy na pieszo chodzimy. #praca #pracbaza #zycie #warszawa #wydatki #pieniadze #wygryw #przegryw

Ile miesięcznie na życie mając mieszkanie i brak życia tow.?

  • do 1000 zł 37.3% (69)
  • 1000 - 2000 zł 36.2% (67)
  • 2000 - 3000 zł 15.7% (29)
  • więcej/komentarz/mama.mnie.utrzymuje 10.8% (20)

Oddanych głosów: 185

  • 14
a drugi ma szafe zapchaną którą wymienia średnio co pół roku,


@nairoht: ale czy to jest potrzebne do życia? Jedząc na mieście to pewnie 2-3k albo więcej, gotując samemu i nie czokoszki to myślę, że 1000-1500 zł wystarczy?
@Onbehalf: jeżeli nie wliczasz mieszkania, rozrywki, dojazdów do pracy to właściwie zostaje głównie wyżywienie + drobne zakupy do domu i ciuchy. Z jedzeniem na mieście będzie pewnie powyżej 1000 zł, jak gotujesz to znacznie mniej.
@Onbehalf: jeżeli ogarniasz planowanie jedzenia na cały tydzień, żeby robić raz pw tygodniu porządne zakupy to na osobę zmieścisz się w 500zł. Nie jedząc na mieście, ale też bez przesady w stylu czokoszoków. Dałem 1000-2000, bo też trzeba coś odłożyć, żeby móc żyć z komfortem psychicznym w razie nagłych większych wydatków. No i jakieś rzeczy do mieszkania i cichy.