Wpis z mikrobloga

przy tym strasznie nie lubią słyszących


@Precypitat: Ale ja się im jakoś specjalnie nie dziwię. Dla większości są "dziwni" i ludzie potrafią to bardzo przykro okazywać. Często są traktowani jakby byli jacyś upośledzeni, a nie jest ich winą, że nie mają możliwości poznawania języka naturalnie go słysząc i przyswajać to niejako samoczynnie. A ci niesłyszący od urodzenia mają już w ogóle przewalone, bo nie są w stanie się w żaden sposób
Niesłysząca osoba na jeden taki gest i słowo migowe staje się twoim kumplem


@oiio: z tego co wiem, to najwyżej się #!$%@?, że usiłujesz go przedrzeźniać.
Ale skasowałem tamten post, bo w sumie nie chcę się o tym rozpisywać, więc pozostawmy ten temat.
@jabl: rozwiązuje ale nie każdy - przy uszkodzeniu nerwu słuchowego nic nie pomoże na ten moment bo nie m
a jak wysłać sygnału do mózgu - nawet sztucznego, a i nie każdy głuchy chce implantu, to totalnie zmienia jego świat

dodatkowo wszczepienie implantu u dorosłego, który posługuje się jedynie językiem migowym nic nie da, ta osoba nie nauczy się już mówić, jej aparat mowy w mózgu nie został wykształcony
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ewridejhardtrajning: w Dr House był taki odcinek, gdzie młody chłopak dostał implant i go sobie właściwie wyrwał. Uważam że to jest kosmiczny absurd nie chcieć słyszeć - nawet jeśli nie sprawi to, że zacznę mówić, to mam kolejny interfejs do doświadczania świata, poznawania piękna muzyki, ale też unikania niebezpieczeństw. Ciekawy jestem, jaki procent osób mógłby odzyskać słuch, ale nie chce.
@jabl: dla osoby dorosłej głuchej od urodzenia implant ślimakowy może być jak mrowienie w telewizorze, u kogoś kto patrzy czy źle ustawione radio które tylko odbiera promieniowanie tła - sam szum. Wcale nie jest to dla nich nowy zmysł, a wręcz odwrotnie - zaburzy poprzednie. Osoby głuche trudniej postrzegają świat otaczający je niż ślepe - wbrew pozorom to właśnie nie wzrok, a słuch tutaj dominuje - mogą wręcz mieć zaburzenia psychiczne
Bardzo ciekawe - rzeczywiście język migowy jest pozbawiony czasów, mówi się bardziej hasłami, wtedy przetłumaczenie pod tym kątem tej wiadomości ma nadaje jej sens.
@sasekk: U mnie w robocie jest bardzo dużo niesłyszących (strzele że około 15), w tym większość od urodzenia. Są całkiem normalni, ale piszą dokładnie tak jak w tym smsie. Załączam kilka przykładów z fb. Swoją drogą taka ciekawostka: jeden z nich brał ślub niedawno również z osobą niesłyszącą. Zapytałem się z ciekawości o zdjęcia ze ślubu na których wyraźnie widać że tańczą. No bo jak, przecież nic nie słyszą to do
Rumbowy - @sasekk: U mnie w robocie jest bardzo dużo niesłyszących (strzele że około ...

źródło: comment_ClDNaZ4Eqswau1xngJxlfYif6W9nYdMw.jpg

Pobierz