Wpis z mikrobloga

Od kilku miesięcy mam nową przełożoną, która ewidentnie ma z czymś problem. W maju, jednego dnia założyłam do pracy białą sukienkę. Mijam się z nią, a ona „Wonix09, to Ty?! Myślałam, że to jakaś 7-latka, która idzie do komunii”. Innym razem miałam na sobie czarną sukienkę z białym kołnierzykiem i słyszę „hihihih, czy to już rozpoczęcie roku?”. Dzisiaj przeszła samą siebie. Z poważną miną: „Wonix09, pomimo że to jest Twoja inicjatywa, prezentację pokazać musi Anon. Zawsze to jednak będzie poważniej”.

Kurła pracuję tam już 6 lat i do nastolatki mi daleko. Stara prukwa.
#dziendobry #pracbaza #korposwiat #korpobitch
  • 93
@nocnica od projektu mnie nie odsunie, bo nikt inny z naszego działu nie ma akturat tej wiedzy merytorycznej. Po prostu nie będę prezentować wyników itp.

Mimo wszystko widzę tego plusy i minusy ))¯_(ツ)_/¯

Bardziej mnie denerwują te komentarze na temat mojego młodego wyglądu. Traktowałam to zawsze jako zaletę ()
Po prostu nie będę prezentować wyników itp.


@wonix09: Ten, kto prezentuje wyniki, bardzo często zbiera też profity. W końcu to jego widzą i słyszą. Zwłaszcza tych zajmujących wyższe stanowiska gówno obchodzi, kto tak naprawdę odwalił mrówczą robotę. Moim zdaniem błędem jest godzić się na takie traktowanie.

prezentację pokazać musi Anon. Zawsze to jednak będzie poważniej


Brzmi trochę, jakby uważała, że Ty jesteś niepoważna. Jak to olejesz, to tak już zostanie.
@wonix09: Ubieraj się dalej jak chcesz, ale w jakiś sposób musisz zaznaczyć, że Ci to nie odpowiada, bo ona tak zawsze będzie. To czysta zawiść. Odpowiedz jej kiedyś pół-żartem, pół-serio coś o tym, że chyba liczy się to co masz w głowie, a nie przegląd Twojej szafy. Dasz radę. Albo po prostu ignoruj! ()
Chociaż łatwo mówić, mój kierownik też lubi komentować mój ubiór...
@wonix09: Możesz iść w zaparte i dziękować za komentarze z lekko przesadną grzecznością i wielkim uśmiechem na twarzy np. "dziękuję bardzo Pani Aniu za komplement, lub och nie wiedziałem, że aż tak młodo wyglądam, dziękuję bardzo". Wyprowadzi ją to trochę z równowagi i może przestanie to robić, bo chciała Ci dopiec a Ty traktujesz to jako komplementy i się jeszcze cieszysz.
Co do tekstu z prezentacją to niestety albo musisz to