Wpis z mikrobloga

Witam, Odnosząc się do mojego wpisu Poważne pytanie do zwolenników Płaskiej Ziemi
W którym poważnie pytam o kształt i pochodzenie niektórych twierdzeń, udało mi się zaobserwować następujące zjawiska:

- Płaskoziemcy nie zgadzają się ze sobą na wzajem.
Jak widać w komentarzach płaskoziemcy sami ze sobą sprzeczają się na temat swoich wierzeń, każdy może mieć inny pogląd i teorię, zależy jaki filmik na YouTube obejrzał.

- Płaskoziemcy nie tolerują logiki i samodzielnego myślenia.
Jak w sekcie, najpierw trzeba uwierzyć a później dopiero poznawać "prawdę" Jeśli nie uwierzysz to nie warto z Tobą rozmawiać.

- Płaskoziemcy nie wiedzą co to reaserch.
Według nich reaserch to oglądanie filmów i artykułów w internecie, żaden nigdy nie wpadł na pomysł wysłania balonu w stronę kopuły, która w najwyższym miejscu podobno sięga 70 km nad Ziemią. Podróż w miejsce, gdzie kopuła jest na wysokości np. 20 km jest dla Nich niemożliwa lub zbyt trudna.

- Płaskoziemcy sami sobie przeczą.
Płaskoziemcy uwarzają, że nikt z ludzi nigdy nie był w kosmosie i nie sfotografował Ziemi i jej kulistego kształtu, więc nie należy w ten kształt wierzyć. Mimo, że nikt jej nigdy z góry nie widział, wierzą, że jest płaskim dyskiem bez sprawdzania.

- Płaskoziemcy zawsze kończą dyskusję w ten sam sposób.
Gdy u płaskoziemcy kończą się argumenty i zaczynają uświadamiać sobie powoli, że to co piszą nie trzyma się kupy, zaczynają odsyłać do filmów na YouTube w które uwierzyli. Gdy zaczyna się skutecznie podważać nawet te filmy, zwyczajnie uznają, ze nie ma sensu ta dyskusja bo nie wierzysz.

Do przeprowadzenia tej rozmowy zainspirowała mnie seria pięciu filmów o Płaskoziemcach autorstwa SciFun-a. SciFun spokojnie i logicznie wyjaśnia jak bardzo mylą się niektórzy w swoich poglądach i jak wielką skalę to zjawisko osiąga. Sprawdziłem to rozmawiając z Płaskoziemcami i faktycznie muszę przyznać, że wszystko się zgadza. Trafnie opisał on tych ludzi w swoich filmach. Oto link [Płaska Ziemia - Poważna Analiza (cz.1)](https://www.youtube.com/watch?v=YdfNuwMhMg4&)

Martwi mnie natomiast fakt, że zwolenników Płaskiej Ziemi jest coraz więcej i ich wiara w te poglądy staje się wręcz fanatyczna na co dowodem jest kanał Crazy Polish Flatearther, w którym Płaskoziemcy dyskutują i przekonują o swoich racjach. Niestety rzadko kiedy usłyszałem tam coś co wskazuje na dużą wiedzę autorów a niektóre twierdzenia są wręcz absurdalne.

Podsumowując. SciFun, Muster Mark i moje własne obserwacje za pomocą teleskopu i teleobiektywu przekonały mnie, że Ziemia jest kulą a Płaskoziemcy się mylą.
Pozdrawiam i zapraszam kulturalnej dyskusji. Wszystkie komentarze obrażające kogokolwiek będą usuwane.

#ciekawostki #heliocentryzm #plaskaziemia #flatearth #teoriespiskowe #nauka #ziemia #kulaworld #astronomia #astronautyka
  • 11
  • Odpowiedz
@drlect3r: Nie zależy mi na bordo, nie chodzi o mnie tylko o ideę, której bronisz. Przynajmniej myślałem, że bronisz. Skoro nie do końca sam w nią wierzysz to faktycznie nie wypowiadaj się, ale jeśli będziesz miał coś do powiedzenia na obronę swojej idei to zapraszam.
  • Odpowiedz
@kidi1: Akurat ostatnio miałem okazję podyskutować z pewnym płaskoziemcem. Podrzucił mi parę fotek i filmików, które miały być nie do wyjaśnienia na kulistej Ziemi. Co ciekawe, rzeczywiście wyliczenia towarzyszące tym fotkom/filmikom były w miarę poprawne i wyniki nie pasowały do obserwacji. Był tylko jeden problem - wyliczenia zakładały, że promienie światła poruszają się po prostych, a w rzeczywistości atmosfera nie jest jednorodna i leciutko je zakrzywia... Myślałem, że to nie
  • Odpowiedz