Wpis z mikrobloga

#python
#naukaprogramowania
#programowanie

Jak najlepiej się wkręcić w jakiś projekt open source?

Uczę się od jakiegoś czasu programowania i mam jakieś projekciki na githubie. Chciałbym programować tworząc coś w zespole i zbierać doświadczenie, a samotne piwniczenie temu nie sprzyja. Najlepiej uczyłbym się w pracy, ale w moim mieście nie jest z tym za łatwo. Dlatego chciałbym dołączyć do jakiegoś projektu open source, gdzie nie wymaga się koksów programistycznych. Jak najlepiej się za to zabrać?
  • 10
@Danajd: @Ragnarokk:

Chodzi o to że chciałem się nauczyć programowania w bardziej ustrukturyzowany sposób. Znam podstawy Django i pythona i teraz uczę się big data. Po prostu chciałem nauczyć się jeszcze więcej i szybciej w jakimś zespole. Pracy nie znajdę, ale nie chodzi mi o kasę, ale o skilla. Stąd pomyślałem o open source...
@IsambardKingdomBrunel: Znajdź na github projekt, który jest rozwijany oraz dla ciebie interesujący i po prostu napisz do autora czy ma jakieś taski, w których mógłbyś pomóc. Losowe pull requesty mogą nie przejść, a w wypadku, gdy pokażą ci w jakim kierunku chcą rozwijać oprogramowanie bez problemu dodadzą pod warunkiem, że kod będzie poprawnie napisany. I tak - tak po prostu wystarczy napisać, dużo ludzi bardzo pozytywnie podchodzi gdy wyrazisz zainteresowanie udziałem.