Wpis z mikrobloga

Mirki, jeszcze chyba nigdy nie prosiłem tutaj o waszą pomoc. Ogólnie to mam wiele problemów, ale ten jest wyjątkowy. Dotyczy on bowiem mojego dziadka, ale kolei.

Dziadek zawsze po pracy pracuje nad własnoręcznie robionymi statkami. Wykonuje je z drewna, styropianu i innych materiałów. Na koniec ozdabia je wszystkim, co ma pod ręką, a efekt jest po prostu dobry! (pic rel)

Sprzedaje te statki, aby sobie dorobić. Kiedy potrzeba pieniądza, to weźmie się każdy niestety. Wczoraj się dowiedziałem od rodziców w bardzo losowej rozmowie, że dziadek sprzedaje te statki jakiejś dentystce za około 200-300zł, a ona potem sprzedaje to dalej w Norwegii. Oczywiście dziadek później nic z tego nie dostaje. Wierzyć mi się nie chce, że te statki w Norwegii także lecą po tej zbliżonej cenie, bo one moim zdaniem nie są tego warte :/ Dziadek na prawdę poświęca na jeden statek dużo swojego wolnego czasu i dłubie przy nim, aż będzie zadowolony.

Tu więcej zdjęć: https://imgur.com/a/iDdj9eP

Co postanowiłem?
Marzy mi się, aby choć ten jedyny raz zrobić mu uśmiech na twarzy i znaleźć mu jakiś zainteresowanych. Wiem, że tutaj przesiadują również ludzie, którym by się taki statek spodobał. Każdy jego statek jest w miarę inny, a jestem pewien, że zrobiłby nawet statek taki, jaki ty chcesz, więc jeśli ktoś by chciał (lub zna kogoś, kto by chciał) mieć taki oto podobny statek, niech się proszę odezwie na pw/ w komentarzu.

Jeśli natomiast nie chcesz takiego statku to proszę zaplusuj ten wpis, aby trafił do większej liczby odbiorców. To na prawdę jest dla mnie ważne. Jeśli ten wpis osiągnie jakieś zainteresowanie, to pomyślę nad zrobieniem znaleziska, a jeśli będzie taka potrzeba, to poproszę dziadka o przesłanie zdjęcia z nim i jednym z jego dwóch aktualnie dostępnych statków.

Szczerze liczę na waszą pomoc. Pozdrawiam cieplutko i życzę miłego weekendu!

#modelarstwo #statki #historia #pomocy
denis-szwarc - Mirki, jeszcze chyba nigdy nie prosiłem tutaj o waszą pomoc. Ogólnie t...

źródło: comment_xiSGadz8Y67DboN1lpb7XIbazC0cpTAb.jpg

Pobierz
  • 113