Wpis z mikrobloga

Jest może jakiś guide/tutorial co można/powinno się robić po dostaniu telefonu i jakie są konsekwencje tych działań?
Chodzi mi o optymalizację sprzętu.
Root, odblokowanie bootloadera, zmiany romów.
Powiedźmy, że

...warto wgrać Rom X bo dostajemy nowe funkcje Y, bateria szybciej działa, ale nie dostaniemy nowego Androida i stracimy gwarancje, przed tym ważne by zrobić backup danych programem Z bo on wszystko nam zapisze łącznie z save'ami gier. Trzeba też mieć na uwadze, że jest możliwość, że telefon zbrickujemy co oznacza...
Kiedyś sporo się bawiłem w zmiany softów, ale ostatnie 2 telefony tego nie ruszałem, a trochę się pozmieniało. Po za tym to mój pierwszy 1+ a czytałem m.in na wykopie, że w tym telefonie jest sporo zabawy z tym. Jak macie jakieś linki/informacje, będę wdzięczny.

#oneplus #oneplus6
  • 3
  • Odpowiedz
  • 1
@Keepor w oneplus standardowy ROM jest git (oxygenOS), jedyni root się przydaje bo można wtedy jakieś Adblock wrzucić bez problemu, a root magisk jest do tego taki dobry że można go ukryć dla konkretnych aplikacji :) Co do tutoriali to wszystko znajdziesz na YouTube, tam będziesz miał dodatkowo zobrazowane jak i co robić dzięki czemu będzie dużo łatwiej ;)
  • Odpowiedz
@BooB: No właśnie zrobić co się chce to nie problem. Google i znajdzie się coś na youtubie/forum XDA/gdziekolwiek. Tu właśnie chodzi mi głównie o konkretne informacje co się chce/co warto ;)
Z Twojej wypowiedzi wynika, że warto zostawić ROM i wgrać root magisk i o takie praktyczne informacje mi chodzi, dzięki :)
  • Odpowiedz