Wpis z mikrobloga

@Veno86-grze: nie, ale większość z nich naduzywa swojej 'władzy', jednocześnie powołując się na autorytet moralny w kwestii chociażby współżycia małżeńskiego czy aborcji, gdzie powinni siedzieć jak lamusy, dupa cicho m
  • Odpowiedz
@stranger13: nic nowego, tak samo jak Wołyń nie mówił o niczym nowym. Zekranowanie pewnych scen jednak daje do myślenia trochę bardziej niż przypowiastki o tym, że jakiś ksiądz coś tam coś tam.
  • Odpowiedz
@rickroll: czerpie wiedzę m.in z obserwacji

Kler nie jest i nie będzie dokumentem, ani 100% kalką sytuacji w KK. To jest pewne. Obrazuje on jednak w dość dosadny sposób pewne problemy ciążace na wizerunku tej że organizacji. Organizacji o niesamowitych wpływach społeczno-ekonomicznych w naszym kraju. I bardzo dobrze, że ten film powstał i cieszy się popularnością. Marzę o tym, by dożyć dnia, gdzie raz a dobrze oddzieli się te zepsute łapska
  • Odpowiedz
katotalibanu.


@DobrzeNaoliwioneLozysko: Jakieś urojenia? Gdzie to niby kościół uciska ludzi w Polsce? Nie chcę uczestniczyć w tych religijnych ceregielach i tego nie robię, ale nie czuje się jakiejś opresji państwa z tego powodu.

pewnie interesuje to ludzi, ktorzy nie uczestnicza w zyciu kosciola na co dzien


@wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE: No właśnie to jest największy paradoks tego całego zamieszania, przecież tym tematem powinni być zainteresowani gównie katolicy.

ci co chodzą są na bieżąco
  • Odpowiedz
@chwed:

Jakieś urojenia? Gdzie to niby kościół uciska ludzi w Polsce?


Rzeczywiście, lobbowanie zakazów eutanazji, aborcji, in vitro, handlu w niedzielę i wielu innych rzeczy to wcale nie jest wpieprzanie się ludziom w życie. To nie jest pouczenie czy wskazywanie drogi, to wymuszanie jak mają żyć. I nie pieprz, że to nie Kościół kiedy to rządzący, którzy tak zarządził, się płaszczą przed kapłanami i robią jak im kapłani każą. I wiem,
  • Odpowiedz
Rzeczywiście, lobbowanie zakazów eutanazji, aborcji, in vitro, handlu w niedzielę i wielu innych rzeczy to wcale nie jest wpieprzanie się ludziom w życie.


@JohnTitor: Lobbować może sobie każdy.

I nie pieprz, że to nie Kościół kiedy to rządzący, którzy tak zarządził, się płaszczą przed kapłanami i robią jak im kapłani każą.


@JohnTitor: Takich #!$%@? rządzących sobie Polacy wybrali, no co ja mogę, demokracja ¯\_(ツ)_/¯ Tez mi się to nie podoba,
  • Odpowiedz