Wpis z mikrobloga

@Aedemkun: od 2011r już nie wróciłem do domu rodzinnego na dłużej niż tydzień, a nadal jestem zameldowany pod tym samym adresem co mój ojciec(od 2014 nie mieszkam nawet w PL) - obstawiam, że spory odsetek polaków ma podobnie.
@Aedemkun: No i w czym problem? Pewnie, że socjalizm to gówno, ale już dawno w Polsce to było przerabiane. Co do wykresu, to jeśli życie na to pozwala, to lepiej żyć z normalnymi rodzicami w domu, niż na siłę udowadniać, że jest się dorosłym i męczyć się samemu w mieszkaniu z codziennymi obowiązkami lub podnajmować pokoik od obcych ludzi, płacąc przy tym niemałe pieniądze.
@Aedemkun: Przecież w Skandynawii panuje większa wolność gospodarcza niż w Polsce i większości rajów świata. Wyraźnie widać podział na kraje bogate i biedniejsze. Niech w Polsce będzie taka wolność gospodarcza jak tam, to wtedy pogadamy.
@Aedemkun: a może tak weźmiesz pod uwagę zarobki w poszczeólnych państwa, wysokość pomocy, na jakie te PAŃSTWA STAĆ itd.?

Szwedzi zarobili w ciul na wojnach, Norwedzy zarobiaja zdaje się na gazie, niemcy czy francuzi mocne gospodarki, uk - kolonie itd.

A my za to ponad 100 lat zmazani z mapy, elita wymordowana podczas wojen, #!$%@? kilkadziesiąt lat przez komunizm i teraz 30 lat względnie normalnego rozwoju.

Ić stont.
@K_R_S:

gdzie masz w państwach skandynawskich socjalizm?


Socjalizm ma dwie strony:
1. Zdalnie sterowaną gospodarkę
2. Opiekę socjalną

W krajach skandynawskich opieka socjalna jest na dużo wyższym poziomie, bo te kraje po prostu na to stać. Sterowanie gospodarką jest na poziomie podobnym jak w Polsce.
@Aedemkun: każdy z bogatych obecnie krajów ma albo mega dużo zasobów naturalnych, albo bogactwo zdobył przez ostre #!$%@? podczas np. Rewolucji industrialnej lub jakiś epizod wyzysku/dzikiego kapitalizmu. Nie łódźcie się lewaki - bez kapitalizmu lub dużego farta max co byście osiągneli to odpowiednik dzisiejszej Wenezueli