Wpis z mikrobloga

A w Polsce mamy kapitalizm


@wlodi0412: a niby co innego?

@piotr414: z tego co pamiętam ponad 90% kapitału w rękach prywatnych - no normalnie komuna w tej Wenezueli...

Polska i kapitalizm... #!$%@? 500+ do kapitalizmu.


@ThePolsky: i co to ma niby do rzeczy?

xD fuj #!$%@? myjesz sie czasem?


@ViiV01234: tak, dbam też o higienę umysłową więc osoby twojego pokroju wywalam na #czarnolisto

@Werdna: fajnie że zwracasz
@Revmir prawie 80% same podatki, prawo podatkowe rozbudowane jak #!$%@?, podatek progresywny, zusy srusy fiskusy, regulacji rynku od #!$%@?, 500+,wolne niedziele i miliony innych socjalistycznych bzdur, których w kapitalistycznym kraju byśmy nie spotkali.
prawie 80% same podatki


@wlodi0412: lol, chyba w rzeczywistości równoległej.

prawo podatkowe rozbudowane jak #!$%@?


@wlodi0412: no i co to ma do kwestii systemu gospodarczego? Jakieś dowody na powiedzenie tezy?

podatek progresywny


@wlodi0412: degresywny.

zusy srusy fiskusy


@wlodi0412: ZUS po przekroczeniu pewnej kwoty dochodów jest śmieszny.

regulacji rynku od #!$%@?


@wlodi0412: ile to jest "od #!$%@?", jakieś statystyki potwierdzające tą miarę?

500+,wolne niedziele


@wlodi0412: co ma
@Revmir zasilki dla bezrobotnych, 500+ i z pewnością dużo więcej opcji brania za darmo. To nie jest rozdawnictwo. Twoim zdaniem socjalizmu jest za mało, tak? Nigdzie nie zadziałał,ale spróbujcie dalej. Jedyny znany przypadek działania socjalizmu to były kibuce w Izraelu bo to dotyczyło mikroekonomii a nie gospodarki całego kraju kolektywnie. Socjalizm sie zawsze komunizmem konczy nawet jesli dalej bedzie sie nazywalo ten system socjalizmem. Wyrwij sie z tego mitu latajacych konikow i
@Revmir bede ciezko #!$%@? w zyciu i dobrzr wykorzystywal swoje umiejętności zeby potem przyszli komunisci i #!$%@? mi 90% majatku bo sebek sie nie uczyl a ciezko przy kostce robi i ma mniej. Ma mi byc przykro.
z pewnością dużo więcej opcji brania za darmo


@wlodi0412: udowodnij albo zamilcz.

To jak Polska jest socjalizmem czy nie bo widzę, że plączesz się w zeznaniach?

bede ciezko #!$%@? w zyciu i dobrzr wykorzystywal swoje umiejętności zeby potem przyszli komunisci i #!$%@? mi 90% majatku bo sebek sie nie uczyl a ciezko przy kostce robi i ma mniej. Ma mi byc przykro.


@wlodi0412: widzę odlot do świata fantazji xD Raczej
Pobierz
źródło: comment_f6rbtJ1KLmeqjlUS5X2H9AGJMGjLEGPL.jpg
@Revmir Tak? A Ty myslisz, ze batem jak niewolnika w #!$%@? robocie beda Cie trzymac? Wszystko jest dobrowolne. Nie rozumiem tylko ingerencji państwa. Ja sie umawiam z Toba ze dam Ci 20zl a Ty mi flache to po #!$%@? miedzy nas wtraca sie panstwo i liczy sobie podatek od tej transakcji. Zamiast sie skladac na wszystko i potem zabierac lepiej pieniadze zostawic ludziom w kieszeniach.
A Ty myslisz, ze batem jak niewolnika w #!$%@? robocie beda Cie trzymac? Wszystko jest dobrowolne. Nie rozumiem tylko ingerencji państwa. Ja sie umawiam z Toba ze dam Ci 20zl a Ty mi flache to po #!$%@? miedzy nas wtraca sie panstwo i liczy sobie podatek od tej transakcji. Zamiast sie skladac na wszystko i potem zabierac lepiej pieniadze zostawic ludziom w kieszeniach.


https://www.wykop.pl/wpis/35183673/wolny-rynek-nie-dziala-jest-oszustwem-piewcy-wolne/
Przeczytaj załączony artykuł. Trzeba nie znać podstaw ekonomii
@Aedemkun: Coś mi się wydaje, że te statystyki trochę mało adekwatne. Chciałbym kiedyś zobaczyć taki wykaz, jaki procent młodych osób kupuje własne mieszkanie bez wsparcia rodziców.
@Aedemkun: a wiesz, ze zima spowodowana jest wymianą opon na zimowe? Naukowcy juz dawno zauważyli, ze w czasie wzmożonej wymiany opon przez kierowców zaczynają spadać temperatury.

Tak mniej wiecej wyglada prezentacja twoich danych z kome tarzem. Książkowe #!$%@? logiki.
to nie ma nic wspólnego z ustrojem politycznym, a z zamożnością danego kraju


@desensitization: Przecież zamożność wynika z ustroju politycznego. Kraj wydrenowany komunizmem, jak np. Polska, będzie miał niższą zamożność, niż kraj kapitalistyczny, jak np. Niemcy (Zachodnie).