Wpis z mikrobloga

@Koritsu: sluchaj. Noszenie ciazy a aborcja to dwie rozne sprawy. I nazywajmy rzeczy po imieniu. Jesli dokonasz aborcji to zabijasz jeszcze co prawda niedorozwiniete ale dziecko. Od ktorego momentu to dziecko? Od porodu? Dzien przed porodem to takie samo dziecko. Tylko w brzuchu. A jak nie chccecie zachodzic w ciaze to sie pilnujcie a nie. Ruchanstwo a potem placz
  • Odpowiedz
Ludzie chcą i robią dzieci to mają dzieci. Ale jak ktoś nie chce dzieci to niech się nie uprawia seksu, bo nie można mieć przyjemności bez możliwej ciąży xD Tylko że można chociażby używać antykoncepcji (która też jest przecież zła :v) i w ostateczności przeprowadzić aborcję. To jakby mieć dla zaspokojenia żądzy rozrywki tylko grę w rosyjską ruletkę bo po co ludziom przyjemności albo już tym bardziej wolność. A jak chcecie te
  • Odpowiedz
@Koritsu: Taki gówniak jak już się urodzi to też ogranicza moją wolność, bo trzeba wtedy go pilnować, zapewniać mu byt, co sądzisz, może aborcja powinna być legalna do 18 roku życia?
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@Antekex Jak ktoś nie chce dziecka to raczej je usuwa - więc argument inwalida, bo czemu niby miałby je ktoś zabijać skoro je urodził? Można je najwyżej oddać, jeśli komuś ciąża nie przeszkadza - mi przeszkadza, ale czemu ciągle mi ktoś sugeruje że chcę rozbijać noworodkom głowy czy co.
  • Odpowiedz
@Koritsu: : "Żadna antykoncepcja nie zapewnia 100% zabezpieczenia, ba - nawet podwiązanie jajowodów może zawieść"

A próbowałaś to robić u lekarza?

"A to o czym mówisz, czyli dosłownie zmuszanie kobiet do noszenia niechcianej ciąży w imię chorej idei, to odbieranie dorosłemu człowiekowi jego autonomii w kwestii ciała - w tym momencie zwłoki mają więcej praw do autonomii ciała niż kobieta."

Tu trochę wodze fantazji poniosły chyba. Zmuszanie a nie umożliwienie
  • Odpowiedz
@Lecherus ale jest w ciele kobiety i to ciało kobiety zdecyduje czy to dziecko przetrwa czy nie. Jeśli to cialo obce to kobieta ma prawo wyjąć to ze swojego ciała. Jak ktoś nie chce dziecka to powinien je usunąć, bo to jest właśnie odpowiedzialność, bo wie że nie da rady zająć się tym dzieckiem, a dla swojego psychicznego spokoju nie chce jej nawet nosić. I właściwie to usunięcie jest najlepszym wyjściem.
  • Odpowiedz
@Koritsu: Argument inwalida to to, że dziecko zabiera wolność noszącej go matce. Przecież on się na ten świat nie pchał - to Ty swoimi decyzjami powołałaś go do życia. A że Ty tylko chciałaś uprawiać s--s bez konsekwencji - cóż, nie da się. Tak jak nie da się rozdać nerek biednym bez konsekwencji, tak działa życie.
  • Odpowiedz
@Koritsu: Dobrze że jeszcze są otwarte granice i można się wyskrobać, jedynie co to patola będzie dalej rodzić pincet plus i instagramowe mamuski co z nienawiści do gówniaka będą wyzywać od szmat. nach POLSKA <3
  • Odpowiedz
  • 0
@Antekex no i dlatego dzięki aborcji może naprawić swój błąd. Bo czy moralnie dobre jest powoływanie człowieka na świat bez jego zgody?
  • Odpowiedz