Wpis z mikrobloga

@l_Grela_l Czy zadając komuś poważną ranę nożem zgadzam się na pozbycie autonomii względem niego? Jeśli nie, to dlaczego ta sytuacja jest dla mnie lepsza niż bycie kobietą która uprawia seks?
  • Odpowiedz
@Koczkozaur: a związek pomiędzy sprawami?
w obu przypadkach jest inna sytuacja i nie widzę metody porówanania ich i to było znaczenie mojego komenatrza: "to wytłumacz proszę jak ma się jedno do drugiego"
  • Odpowiedz
@Koritsu: aborcja jest zabiciem organizmu z gatunku Homo Sapiens. To jest obiektywny fakt nie podlegający chyba za bardzo dyskusji?
To czy śmierć takiego organizmu tego gatunku w konkretnych warunkach może być konieczna czy też nie to zupełnie inna kwestia. I można o tym dyskutować argumentując za taką koniecznością, ale w momencie gdy ta dyskusja zaczyna negować ten fakt to już jedziemy prościutko w kierunku chciejstwa i zabobonu i możemy przywitać
  • Odpowiedz
@Koritsu: Nie wiem czemu ten temat jest tak często wałkowany na wykopie. Nasze dyskusje tutaj nie mają znaczenia i bardzo się z tego cieszę. Natomiast odpowiem dlaczego zdaniem większości kompromis obecnie panujący jest najlepszy.
1. Należy brać odpowiedzialność za swoje czyny i takie wartości przekazywać młodszym pokoleniom. To jest nadrzędne. Zapłodnienie przez gwałt oczywiście się do tego nie zalicza, bo jest wbrew woli. Sam dobrowolny stosunek już niestety tak i
  • Odpowiedz
via Android
  • 4
@Diwejd
Jest o wiele więcej innych, lepszych sposobów na okazywanie odpowiedzialności niż sprowadzenie na ten świat niechcianego dziecka "bo odpowiedzialność". Jest multum ludzi odpowiedzialnych, którzy nie mają dzieci i nie chcą ich mieć, a prawo do aborcji im to zapewnia (mówię tutaj głównie o Zachodzie, poznałam wiele ciekawych historii na ten temat na r/childfree). I moim zdaniem wcale nie jest odpowiedzialne donoszenie ciąży i wychowywanie dziecka na zasadzie "jakoś to będzie"
Koritsu - @Diwejd
Jest o wiele więcej innych, lepszych sposobów na okazywanie odpowie...

źródło: comment_ij8Xi9RPQUeEYLuEKuxSD6nREVYCiicW.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Koritsu: Twoj ostatni punkt wiele wyjasnia. Sadze jednak, ze jestes wiecej warta niz Ci sie wydaje i troche mi sie zrobilo smutno, gdy doczytalem twoja odpowiedz do konca. Z reszta twojej wyppwoedzi oczywiscie sie nie zgadzam, ale szanuje inne zdanie na ten temat.
Pozdrawiam
  • Odpowiedz