Wpis z mikrobloga

Swoją drogą są jakieś plany poszerzenia Puławskiej, coś?


@robertx:

jakto poszerzenia. Ja bym zabrał [...] ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@piotrlionel:

poszerzanie dróg nic nie daje, bo osoby które normalnie wybierają objazd wtedy wjeżdżają na poszerzoną drogę i korek jest taki sam albo nawet większy..


@wykopiwniczanin:

Poszerzanie ulicy nic nie da - wtedy ludzie będą jeszcze chętniej kupowali domy w Piasecznie i przy Puławskiej, będą budowali
arekarek - > Swoją drogą są jakieś plany poszerzenia Puławskiej, coś?

@robertx: 
...
@PiczaBociana: dlaczego się nie przesiądziesz na jednoślad? Ja mam do pracy 5,8 km z domu w prostej linii, podobnie jak ty. Średni czas przejazdu 30-40 min samochodem, przez remont w Mordorze. Autobusem, to nawet nie sprawdzam. Tą samą trasę robię w 10-15 min na motocyklu, powolutku między samochodami ale do przodu. Nie masz prawka na motocykl, wsiadaj na skuter 125ccm, nie masz prawka B, wsiadaj na skuter 50ccm, nie masz hajsu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@PiczaBociana: Warszawa nie ma żadnego interesu w tym, żeby ten korek rozładować. Dlaczego z pieniędzy Warszawy miałaby się polepszyć sytuacja mieszkańców Piaseczna, którzy podatki płacą w Piasecznie? Jeszcze dodatkowo chcieliby robić korki w Warszawie, bo pokupowali mieszkania na #!$%@?. Dla Warszawy dużo lepiej jest trzymać ich w korku na obrzeżach.
@arekarek: rozwiązanie jest proste. Wjeżdżasz samochodem do wwa codziennie jeśli płacisz podatki albo za wjazd jednorazowy 100 PLNsow. Jak jesteś przyjezdnym to masz jeden darmowy wjazd w dniach roboczych i tyle. Problem solved :). Okoliczniaki zaczęliby dojeżdżać SKM'ka, a miejscowi może by zaczęli odprowadzać tu podatki a nie w jakiejś pipduwie dolnej ... #patologiazewsi
@PiczaBociana: kurde, nawet nie wiesz jakie masz szczęście. Ile masz tam w linii prostej? 3km? Rowerem byłbyś w 5-7min, piechotą 30 min.

Tak naprawdę pieszo dojdziesz szybciej do biura niż autem (doliczając czas na zaparkowanie auta i dojście od parkingu). Na rowerze jesteś 4-5x szybciej niż samochodem i na bank nie zdążysz się spocić. #!$%@?, chłopie, jeżeli jesteś zdrowy to dlaczego się męczyć w samochodzie???

Mi się nie chce dojeżdzać autem