Wpis z mikrobloga

Nie musisz isc na religie ale potem sie wloczysz jak bezdomny pies w oczekiwaniu na normalna lekcje


@Jarmuzyd: Jeśli masz słabe przekonania to się złamiesz. Uczęszczałem do szkoły w latach 90 tych, 8 klas podstawówki, trzy różne szkoły i nigdy nie byłem na lekcji religii, siedziałem na korytarzu. Tak jak ktoś napisał, że układając plan są nie fair.
@adriansi:
Matematyka - 4h
j. polski - 2h
j. angielski - 4h
przyroda - 1h
WF - 4h
religia - 3h
plastyka - 1h
technika - 1h

Łącznie 20h
A wczoraj czytałem że dzieciaki mają za dużo zajęć w szkole ...

Swoją drogą to dziwne że religia ma tylko godzin a j. polski mniej tak jak zauważyłeś ale ja się pytam po co plastyka? niech tą godzinę przeznaczą na przyrodę albo
@Jarmuzyd @sublingual: Pssst... A nie myślałeś o tym że plan układany jest tak, żeby nauczyciele mieli fizyczną możliwość pojawienia się na zajęciach? Jeśli religię prowadzi osoba z zewnątrz, np. ksiądz albo zakonnica to wlepiana jest na końcu, w takie godziny żeby uczniowie uczęszczający nie mieli okienka. Alternatywą byłoby okienko dla wszystkich + religia po lekcjach. I teraz pokaż mi sens takiego planu?

@KosmicznyPolityk Zauważ że plan zajęciowy nie ma poniedziałku. Podejrzewam
@Jarmuzyd: kiedyś pewnie by tak było, teraz możesz się wygodnie #!$%@?ć na ławce i przez godzinke przeglądać mirko czy inny #!$%@?. A nawet więcej, możesz się przygotować na następną lekcję. Nic tylko profit.
@sublingual gadasz coś o ostatniej czy pierwszej lekcji a nie rozumiesz podstawowego założenia - nie da się każdej klasie zrobić pierwszej czy ostatniej lekcji religii, bo musiało by być kilku nauczycieli tego przedmiotu zatrudnionych, a potem ty byś wchodził cały na biało i głosił - kurła, tyle nauczycieli od religii, na co idą moje piniondze. Z tego co wiem to zamiast religii powinna być etyka, więc jakie to jest ograniczanie wolności?
@Elaviart to że ci się to nie podoba nie znaczy, że innym też nie. Sam jestem za tym aby religia odbywała się przy parafii, jednak jest jak jest i pocenie się nad klawiaturą przed wykopem nic nie zmieni :)

@Medyc uważasz że w tej szkole jest tylko jedna klasa? Ja osobiście pamietam, że w liceum zawsze miałem religie ostatnią bądź pierwszą ;) inne klasy niekoniecznie ;)
@adriansi: Po pierwsze to plany tymczasowe często mają #!$%@? godziny i jak wy macue 3 religie to ktoś inny może miec 5h wf.
Pokaż za tydzień jak będzie już normalny.

Po drugie, nie da się tak ustalić by każda klasa miała religię i wf na końcu bo może ktoś nie będzie chodził.

Po trzecie na studiach potrafią zrobić zajęcia na 7.30, przerwa i 18.55 więc nie srajcie tak o te okienka.
tak, nazwisko to dana, po której możesz zidentyfikować konkretną osobę, przestań rozpowszechniać te bzdury, że samo nazwisko nie jest daną osobową


@netproo: Proponuję trochę więcej pokory, zwłaszcza w mówieniu komuś, ze rozpowszechnia bzdury, bo akurat @krzysztof-es-545: ma rację ( ͡° ͜ʖ ͡°) Samo nazwisko bez innych informacji, nie jest uznawane z automatu za dane osobowe. Może być, ale nie zawsze. Czasem nawet samo imię i nazwisko
@szalony-swir: ale z ciebie dzban xD Jedyne co robisz, to powtarzasz jak mantrę, że religia obowiązkowa nie jest. Nie jest i dlatego właśnie uczeń musi użerać się z wierzącymi rodzicami, żeby ci napisali mu zwolnienie z nieuczęszczania na religię, super logika katoli. A jeśli już ci napiszą, to ta super nieobowiązkowa religia jest w środku lekcji, tak, aby uczeń włóczył się po szkole i absolutnie nie wrócił szybciej do domu xD
@Jarmuzyd: dlatego uważam, że nie powinno być czegoś takiego jak nieobowiązkowa religia. Powinien być wybór między tym przedmiotem, a filozofią/etyką. Ewentualnie powinno się zreformować ten przedmiot, aby bardziej spełniała funkcję etyki/filozofii, na przykład w oparciu o religie świata.
@adriansi gdzie wy macie te szkoły xD patrzyłem dzisiaj na plan to po jednej lekcji religii na początku albo na końcu tak jak etyka

Z tą różnicą że nie chodzenie na religię równa się chodzenie na etykę i tutaj już się kończy
l gadasz coś o ostatniej czy pierwszej lekcji a nie rozumiesz podstawowego założenia - nie da się każdej klasie zrobić pierwszej czy ostatniej lekcji religii, bo musiało by być kilku nauczycieli tego przedmiotu zatrudnionych, a potem ty byś wchodził cały na biało i głosił - kurła, tyle nauczycieli od religii, na co idą moje piniondze. Z tego co wiem to zamiast religii powinna być etyka, więc jakie to jest ograniczanie wolności?


@