Wpis z mikrobloga

210kg bench press zrobione! Było łatwiej niż myślałem :) Do końca roku strzeli 220-230kg jak nic, jak na naturala to będzie przepotężny wynik. #strongaf

Teraz staram się treningowo być trochę mniej chciwy, 210kg ważyło "mało" i poszło względnie łatwo, myślę że zrobiłbym 215kg. Ale nie podchodziłem do tego, zrobiłem nowy rekord 210kg i jestem zwycięzcą, i mogę sobie teraz mówić że kurcze, poszło by 215kg, a może i 220kg? Kto wie, może. A tak jakbym zrobił 210kg, ale spalił 215kg, to myślałbym tylko o tym że nie wycisnąłem 215kg. Psychika nabiera coraz większego znaczenia wraz ze wzrostem wyników.

Jeżeli ktoś śledził moje wcześniejsze wpisy, to wie że chciałem zmienić technikę wyciskania na soft touch, niestety nie sprawdziło się to, po prostu soft touch zabierał mi całą dynamikę, eksplozywność przy starcie. I wróciłem do zatapiania (sink), bo w taki sposób właściwie samymi nogami/plecami wyciskam pierwszą 1/3 ruchu, dodatkowo pracuje teraz bardziej nad upper back, bo zatapiając o wiele trudniej utrzymać napięcie w tej części pleców, a utrata napięcia w tej części pleców uniemożliwia lockout.

Do końca roku zostały 4 miesiące, mam zamiar je przepracować jeszcze ciężej niż poprzednie 8 miesięcy. Do treningów upper wprowadzam właściwie 3 zmiany,

- Zwiększam volume db press (incline,flat,floor) dla dodatkowej hipertrofii
- Zwiększam volume upper back głownie przez dodanie i regularne robienie shrugsów różnego rodzaju
- Dodaje bardzo ciężkie 1RM lockouty z małym ROM prawie każdego tygodnia, robiąc je leżąc ale też siedząc w celu zwiększenia siły tricepsów.

Poza tym mam całe mnóstwo innych rzeczy do dodania, sprawdzenia, ale nie można wprowadzać zbyt wielu zmian naraz bo to nigdy się dobrze nie kończy.

#silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #pokazforme
  • 25
Ile mają te talerze? Wygląda jakby tam były 2 talerze na strone?

to masz 50kg talerz i sztanga 10?
i czemu takie wysokie skarpetki? one coś rozgrzewają czy takie lubisz po prostu ( taki dziwne pytanie zawsze mi się nasuwa jak widzę skarpetki do kolan :P ) no offence

@IntruderXXL:
odważna opinia w sumie:P nawet jako ćwiczenie akcesoryjne?


@axaha: Nawet wtedy nie ma sensu, ja słucham starszych i mądrzejszych w tym wypadku Louisa Simmonsa. Sam nigdy nie widziałem sensu w pauzowaniu, podobnie zresztą nigdy nie widziałem sensu w wydłużaniu fazy ekscentrycznej w bojach.

Ciągłe pauzowanie, tylko osłabia stretch reflex. Ktoś powie że poprawia siłę startową, a ja powiem że odpowiadają za nią plecy, leg drive i ogólnie speed bench.

mi pas
@axaha: pisał coś kiedyś, że myśli. nie mówię też, że jego wynik jest zły (bo nie jest, to 210!), ale nie zmienia to faktu, ze wlasciwie najwiekszy sens pauzy to oczywiscie stosowanie jej na zawodach

no i tez imo, wieksze gainsy dla klatki da wyciskanie z pauza, niz bez, pamietam, ze intruder kiedys pisal, ze WL to nie jest cwiczenie dobre na klate, coz, moze dlatego, ze ma taka budowe ciala,
przeciez z pauza wycisniesz mniej, a competition bench ma w sobie wlasnie pauze


@vela: I co z tego że mniej? No chyba że uważasz że z pauzą bym ledwo 150kg wycisnął... Pauza mnie nie obchodzi, bo zaraz będę robił 220,230kg, t&g. A pauza ma mniejszy wpływ na wynik niż się ludziom wydaje, szczególnie u bardziej zaawansowanych zawodników gdzie ten wynik jest bardziej wyśrubowany.
Chyba że ktoś robi Jeb&Go, gdzie naprawdę uderza
no i tez imo, wieksze gainsy dla klatki da wyciskanie z pauza, niz bez, pamietam, ze intruder kiedys pisal, ze WL to nie jest cwiczenie dobre na klate, coz, moze dlatego, ze ma taka budowe ciala, i robi tng


@vela: To też nie tak... Kilka spraw do obserwacji i porównania.

1. zobacz chwyt, jest raczej normalny, to znaczy w dolnej pozycji przedramiona są piono w stosunku do podłogi
2. Dolna pozycja