Wpis z mikrobloga

Jakie macie tętno spoczynkowe? Po ostatnich wycieczkach coś mnie dziś rano mocno muliło i po wstaniu mialem około 45-50 uderzeń na min. Założyłem pas hr na spacer i wbija 60-65. Kapkę nisko jak na mnie. Lekko śnięty jestem :/

#rower #szosa
#mikrokoksy bo moze tez jakies info podrzuca
#athlonwykopclub
Rivgen - Jakie macie tętno spoczynkowe? Po ostatnich wycieczkach coś mnie dziś rano m...

źródło: comment_pn31sNfxqrLtq7EXDOaPqklf8NNXY4Rn.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rivgen: Im mocniejsza pompa, tym mniej skurczów potrzebuje, by dostarczyć krew.
U wyczynowców spoczynkowe może zejść nawet do ~25 skurczów i nie będzie to niczym specjalnie nienormalnym :)
  • Odpowiedz
@Rivgen: spoczynkowe mam ok 40-45. Normalne, jak chodzę itd ok 50-60. W szczycie jak mam ostro pod górę 200+ :D (rozmawiałem z jedną osobą na ten temat - pomiar z nadgarstka, max może mieć zachwiany).
  • Odpowiedz
  • 0
@151346136: w niedziele robilem test nogi i tempa na 50km, wczoraj lekki rozjazd z kilkoma sprintami. Nie jestem wypoczety :) lepiej sie czuje jak jezdze regularnie niz robie odpoczynki dluzsze niz 2 dni
@gizzah01: wyczynowy amator ale tetno na trasie solo to juz 3-4 strefa przy sredniej powyzej 30km/h
@eksplozymeter: zaczne to sprawdzac :) troche pozre baterie telefonu ale dane beda
@Grzemaart: maks z
  • Odpowiedz
@Rivgen: Warto mieć w domu ciśnieniomierz i sprawdzać, co jakiś czas ciśnienie. Zawsze jest opcja, że pójdziesz do przychodni i ładnie się uśmiechniesz do pani pielęgniarki. W aptekach też są automaty (chociaż nie wiem jak są to dokładne pomiary) i często personel może ci zmierzyć za drobną opłatą.
  • Odpowiedz
Ja jak jestem na etapie regularnych treningow to w pracy przy kompie utrzymuje tetno na poziomie 42-45.
Holter podczas snu mierzyl 28bpm.

Jak odpuszcze z treningami to rosnie, np. teraz zmierzylem i mam 52bpm
  • Odpowiedz
są automaty (chociaż nie wiem jak są to dokładne pomiary


@MMARS: dokładność pomiaru ciśnienia zależy od tylu rzeczy, że nawet jeśli urządzenie wskazuje dokładnie to sam pomiar może być niewiele warty, a porównywanie takich wyników z różnych urządzeń w różnych warunkach może co najwyżej służyć orientacyjnym wnioskom, a nie poważniejszej diagnostyce. To tak tylko ostrzegawczo :)
  • Odpowiedz
@sosna119: Zgoda. Ostatnio przekonałem się, że mam "efekt białego fartucha". W domu ciśnienie normalne a w przychodni podwyższone.

Przyczyną też może być, że była bardzo atrakcyjna pani doktor. ()
  • Odpowiedz