Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, jaką lekturę polecacie na uzdrowienie i ukojenie duszy (filozofia itp.)? Od dłuższego czasu nie opuszcza mnie myśl o braku sensu życia. Nie interesuje mnie sukces materialny, stąd też często nie mogę znaleźć motywacji do większego zaangażowania w pracy, mimo, że jest rozwojowa. Praca, którą wykonuję wydaje mi się tak mało znaczącą w świecie, że aż mnie łapie tylko pusty śmiech. Przeżyłam pierwszą miłość, która niestety nie przetrwała. Każdego kolejnego faceta, który wykazywał zainteresowanie to szybko skreślałam, zawsze coś mi nie pasowało. Jednak związałam się z dwoma na dłużej, nawet bardzo dobrymi facetami, ale brakowało mi tej emocjonalnej bliskości, którą czułam przy pierwszym związku. Teraz się zastanawiam czy przy utracie pierwszej miłości nie utraciłam też możliwości zakochania się w kimś naprawdę, tak szczerze i głęboko.
Jak zacząć żyć, jak zacząć myśleć, aby cieszyć się z samego istnienia? Jak się otworzyć na ludzi i zniszczyć w sobie jakąś uczuciową blokadę? Jak zacząć myśleć pozytywnie i z nadzieją na przyszłość?

#filozofia #psychologia #feels #zwiazki #depresja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kptant
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 17
@AnonimoweMirkoWyznania: Polaceam Alana Wattsa, świetnie przekłada całą filozofię wschodu od taoizmu, po buddyzm na możliwości zrozumienia kogoś niewychowanego w tym kręgu kulturowym. Masz dużo wykładów na youtubie nagranych w latach 60-70tcyh, często z jakimś motywacyjnym tytulikiem nadanym przez wrzucającego na kanał, ale nie przejmuj się, to tylko dla clickbaitu, bo sam content jest świetny.
@AnonimoweMirkoWyznania:

Tak szczerze to nie brałbym się za filozofię. Filozofia to jest ciągle kopanie, szukanie, wiercenie się, nieustanny trud intelektualny w poszukiwaniu co zajmie dużo czasu a da niewiele odpowiedzi.

Jeśli nie obchodzi cię świat materialny a wierzysz w świat duchowy to poczytaj sobie o jakimś buddyzmie, mistykach, myślicielach duchowych, praktykach mindfullness i generalnie włącz sobie tryb dawania na luz. Jest chłop czy nie ma chłopa jakoś to będzie. Tryb slow
@AnonimoweMirkoWyznania: pragniesz wrócić do stanu z dziciństwa czyli zatracić siebie. Szukasz ale nie możesz znaleźć bo "Ty"jako koncept nie znajdziesz tego. Ale zacznij od próby zrozumienia dualizmu na każdym kroku aby wykreślić z życia każdą ignorancję, nawet zdanie na temat pracy. Powie Ci coś o tym Tony Parsons, U.G Krishnamurti buddyzm. Wejdź na portal sasana a tam znajdziesz dobre tłumaczenia książek które pomagają zrozumieć. Będzie Ci się wydawało że każdy mówi