Wpis z mikrobloga

No hej, kolejny tydzień, kolejne podsumowanie tygodnia.

Poprzedniego nie wrzucałem bo w sumie nic się nie działo, można by powiedzieć, że taki lekki deload. Lekka zmiana ćwiczeń, dopasowanie ciężarów i w sumie musiało być lekko bo w niedzielę miałem #triathlon. Niestety na rowerze lekko zboczyłem z trasy i jak wracałem spotkał mnie mały incydent co skutkowało upadkiem na prawy bark. Niby wszystko było spoko luz, do momentu kiedy w poniedziałek nie zacząłem robić wyciskania. Pierwsze serię lekki ból, nim doszedłem do właściwych dużo większy. Zrobiłem to co miałem zrobić, później było jeszcze w planie wyciskanie wąsko, ale tu już poległem. Wyciskanie pustym gryfem było mocno niekomfortowe. Do końca dnia duży ból barku, nawet biegów nie mogłem zmieniać, gdy wracałem do domu :(

W środę i piątek zaplanowane były ciężkie wyciskania, więc chciałem jak najszybciej przywrócić bark do pełnej sprawności co mi się udało. Wiele osób w momencie kontuzji/urazu przerywa treningi i panikuje, nie wie co zrobić. Jakie leki, jakie maści i już dzwonią do ortopedy by umówić się nie wizytę. Trochę nie tędy droga, ale o tym kiedy indziej.

W środę ból spadł do 10-15%, więc zrobiłem to co wcześniej sobie założyłem. Potrzebowałem tylko kogoś, kto pomoże mi wyjąć sztangę z raków i z powrotem ją odłożyć bo ten ruch najbardziej prowokował ból i pogarszał ogólną sytuacje. W piątek wyciskanie praktycznie bez bólu.

Reszta bez zmian, główne boje:

Martwy ciąg - 145kg, 4x6
Przysiad - 160kg, 5x4
Przysiad pauza - 110kg, 3x8
Wyciskanie leżąc - 102,5kg, 5x2


#trojboj #mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #fizjoterapia
  • 7
@mateusz_strongway: Jeżeli potrafimy korzystać z pasa to jak najbardziej używamy, dużo ludzi krzyczy o ten pas bo stereotyp mówi: Ooo nosi pas! Pewno brzuch ma słaby. :) Moim zdaniem, jeżeli zbliżamy się w treningu do 75-95%, a nasza stabilizacja jest zadowalająca to lepiej założyć, tym bardziej jeżeli nie czerpiemy z treningu pieniędzy tylko robimy to dla zajawy. Bardziej bym się tu skupił na ustawieniu głowy w linii kręgosłupa. Wręcz starał bym