Wpis z mikrobloga

W Polsce żyją ludzie, którzy są katolikami, i tacy, którzy katolikami nie są. Państwo polskie to ich wspólne dobro, a nie własność Kościoła katolickiego. Oczywiste? Wydawałoby się, że tak. Ale hierarchowie Kościoła katolickiego ewidentnie nie odnajdują się w XXI wieku.


Państwo musi być świeckie! Dlatego:

wypowiemy konkordat,

wyprowadzimy religię ze szkół,

skończymy z przywilejami finansowymi związków wyznaniowych,

zadbamy o bezstronność instytucji publicznych wobec różnych światopoglądów religijnych i niereligijnych.

[Opis dla osób niewidomych i niedowidzących: Na górze zdjęcie arcybiskupa Wacława Depo wygłaszającego kazanie na Jasnej Górze. Przy zdjęciu tekst: "Bardzo boleśnie powróciły w ostatnim czasie wypowiedzi, że w Polsce rządzi Konstytucja, a nie Ewangelia, że Konstytucja ma iść przed Ewangelią...". Niżej zdjęcie Adriana Zandberga w parku i tekst: "Mam dla arcybiskupa ważną wiadomość: średniowiecze już się skończyło. Polska należy do wszystkich obywateli i nie jest własnością Kościoła katolickiego. Państwo musi być świeckie!".]


Tutaj całość stanowiska tej partii na temat świeckiego państwa.

Źródło zdjęcia

#polityka #ateizm #bekazkatoli #kosciol #wiara #religia #razem #partiarazem #katolicyzm #konstytucja #polska #gimboateizm
Pobierz Tom_Ja - > W Polsce żyją ludzie, którzy są katolikami, i tacy, którzy katolikami nie ...
źródło: comment_FMgE2i58qcFmWaNtQMWfF3jmml62WpDq.jpg
  • 33
@krzychol66: Jako, że prawo do tytułu obowiązuje w obrębie grupy, w mojej grupie tytuł o który poprosiłem obowiązuje od napisania 400 komentarzy na mirko, tak więc jak najbardziej się wykazałem. Niezależnie od tego, proponuję dyskusję ad meritum, bo na razie zrobił nam się z tego pokaz piszczenia ego pana Wacka.
@Wap30: No to skoro twój tytuł obowiązuje w obrębie twojej grupy, ja łaskawie ci zezwalam na jego używanie w obrębie tejże.
A ad meritum, to ponad połowa mieszkańców tenkraju podziela pogląd ks. abp. Depo; co więcej pogląd ten jest istotną częścią ich tożsamości.
ja łaskawie ci zezwalam na jego używanie w obrębie tejże.


@krzychol66: rozumiem i dlatego też liczę na rewanż w sprawie nieszczęsnego pana Depo.

ponad połowa mieszkańców tenkraju podziela pogląd ks. abp. Depo


@krzychol66: nie zaskoczę cię jeżeli poproszę o źródło rewelacji, że ponad połowa mieszkańców tego kraju chce państwa wyznaniowego, bo jest to wynik na poziomie dyktatur islamskich
@Wap30: Ty nie rozumiesz, że prymat Ewangelii nad Konstytucją nie oznacza sam w sobie państwa wyznaniowego.
Podobnie jak nie rozumiesz, że chrześcijanin nie może przyjąć prymatu Konstytucji nad Ewangelią nie tracąc swojej tożsamości.
Ewangelii nad Konstytucją nie oznacza sam w sobie państwa wyznaniowego.


@krzychol66: co w takim razie oznacza prymat ideologii nad dokumentem prawnym? Że niewolnicy powinni służyć swoim panom z oddaniem i pokorą, niezależnie od tego jak brutalni są panowie? Bo tak pisał w listach Paweł. Konstytucja natomiast twierdzi, że wszyscy ludzie powinni być wolni, a niewolnictwo jest nielegalne.

nie rozumiesz, że chrześcijanin nie może przyjąć prymatu Konstytucji nad Ewangelią nie tracąc swojej
królowej angielskiej jej tytułu nie odmówisz


@krzychol66: jeżeli z własnej woli wybiorę się na audiencję, to zgodnie z dobrymi obyczajami użyję odpowiedniej formy. Jeżeli królowa angielska wpierdzieli mi się dupskiem do mieszkania i zacznie #!$%@?ć co ma być dla mnie ważniejsze od czego, to będę mniej dyplomatyczny
wpierdzieli mi się dupskiem do mieszkania i zacznie #!$%@?ć co ma być dla mnie ważniejsze od czego


@Wap30: O przepraszam
Nikt ci się nigdzie nie "wpierdziela". To raczej twój idol Zandberg wpierdzielił się nieproszony na nieswoją uroczystość religijną w nieswoim sanktuarium, podsłuchał arcybiskupa przemawiającego nie do niego, a teraz kręci aferę.
@krzychol66: Masz racje! Popieram! Zdelegalizować konstytucje, przecież to wytwór szatana i narzędzie w rekach lewaków zagrażających NARODOWI!
W ogóle, mam jeszcze jeden pomysł, bo tak ostatnio dużo się mówi o sędziach - myślę że nam są nie potrzebni, kardynałowie sprawdzili by się w tej roli lepiej, mają do tego moralne prawo i namaszczecie większości narodu. Trzeba podrzucić ten pomysł gdzieś wyżej.
Ave Jarosław! Polske zbaw!
co w takim razie oznacza prymat ideologii nad dokumentem prawnym?


@Wap30: Problem stary jak świat.
Jak chcesz zacząć od starożytności, to przeczytaj Antygonę (taka tragedia w stylu greckim)
a jak wolisz bardziej współcześnie, to rozważ problemat "sprawiedliwych wśród narodów świata".
@krzychol66: przypominam tylko że podane przykłady to przeciwstawianie się tyranicznej dyktaturze. Nie wiem w jakiej części Polski mieszkasz i co tam się dzieje, ale na razie jeszcze incydentów porównywalnych do systemowego bezczeszczenia zwłok zdrajców albo holokaustu chyba nie ma?
Jeszcze odnosząc się do poprzedniej twojej wypowiedzi:

ponad połowa mieszkańców tenkraju podziela pogląd ks. abp. Depo


@krzychol66: wg Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego chodzących do kościoła jest 37% ludności
wg Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego chodzących do kościoła jest 37% ludności


@Wap30: tydzień temu próbowałem trafić tym argumentem do betonu, ale na nic to było - możesz sobie zobaczyć jak to się potoczyło :P
https://www.wykop.pl/wpis/34266811/#comment-120674103
wygrać to raczej wygrałem bezapelacyjnie, ale moi oponenci tylko w kółko jedno zdanie, ja argumenty i linki -- no i oni po 20 plusów, ja nic []