Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu wszyscy z #pracbaza dostaliśmy 5% podwyżki. Dzisiaj menadżer i sie pyta, czy pomogę mu cos przynieść z samochodu. Wychodzimy na dwór a tam stoi szef i zaczyna gadkę ze obserwowali moja prace (w tym momencie pomyślałem ze dostane #!$%@? za siedzenie na telefonie i odstawianie prywaty w pracy) a on mi mówi ze sie dobrze ze mną pracuje i dostaje jeszcze £1 na godzinę więcej niż reszta.

No zamordowało mnie powiedziałem ze w takim razie jestem zadowolony.

I teraz najlepsze: menadżer mówi "moja praca polega na tym żebyś ty był zadowolony".

Jak sobie przypomnę nastawienie menadżerów w Polsce, którym taki tekst by nawet przez gardło nie przeszedł. To mnie tylko utwierdza ze #emigracja to był dobry krok.

#uk #wygryw #cnc #programista15k
  • 97
@dendrofag mam 30 lat i nic mi nie umknęło, mieszkałem ponad rok w Londynie na delegacji gdzie za kawalerkę płaciłem 1500£ i śmieszy mnie jak ktoś się chwali taka podwyzka gdzie w Polsce realnie podwyżki w ciągu roku poszły na prawdę mocno do przodu.
@soundboy To jest funt na godzine, nawet jak ktos robi 90 godzin w tygodniu, to nadal jest tylko 90 funtow. Zalozmy jednak standardowe 40h w tygodniu, to co te 23 tygodnie wychodzi. Czyli dopiero z podwyzka 23 funty na godzine kupowalbym raz w tygodniu.

Zaokraglenia zeby bylo lepiej widac, wiem ze tam ulamki wchodza.
@soundboy Dla mnie taniej jest po prostu myc zeby i nitkowac, a taka pasta kosztujaca funta w UK kosztuje 13zl w Polsce. Jem tez raczej codziennie, tutaj tez funt warty wiecej niz zlotowka. Drogie mieszkania sa jesli ktos lubi male, przy 4 pokojach juz w funtach w Londynie bedzie 1800, a w Warszawie za 1800 zl nowego domu nie wynajmiesz. Przedszkole byc moze, ale mnie to tylko cieszy, bo im wiecej dziecko