Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu wszyscy z #pracbaza dostaliśmy 5% podwyżki. Dzisiaj menadżer i sie pyta, czy pomogę mu cos przynieść z samochodu. Wychodzimy na dwór a tam stoi szef i zaczyna gadkę ze obserwowali moja prace (w tym momencie pomyślałem ze dostane #!$%@? za siedzenie na telefonie i odstawianie prywaty w pracy) a on mi mówi ze sie dobrze ze mną pracuje i dostaje jeszcze £1 na godzinę więcej niż reszta.

No zamordowało mnie powiedziałem ze w takim razie jestem zadowolony.

I teraz najlepsze: menadżer mówi "moja praca polega na tym żebyś ty był zadowolony".

Jak sobie przypomnę nastawienie menadżerów w Polsce, którym taki tekst by nawet przez gardło nie przeszedł. To mnie tylko utwierdza ze #emigracja to był dobry krok.

#uk #wygryw #cnc #programista15k
  • 97
@mielonkazdzika ja pracuję w budowlance, w Polsce na porządku dziennym było chamstwo kierownictwa, pretensje szefa że mu zabierasz pieniądze i gadanie że jak ci nie pasuje to możesz spadać. Tu w uk na poprzedniej budowie na zebraniach mieliśmy wielokrotnie powtarzane że przełożony nie ma prawa na Ciebie krzyknąć pod groźbą zwolnienia. Prawo do wzięcia wolnego dnia jeśli czujesz się zestresowany itd. Myślę o powrocie do kraju ale jak sobie to wszystko przypomnę...
eśli tak zaprosili po kolei całą załogę i teraz każdy myśli, że jest tym jedynym wygranym ;-)


@Szaraban: U nas cwaniaku w ciągu miesiaca brali każdego do salki konferensyjnej by dać podwyżke i pogadac o pracy, ale zabronili o tym gadac xD

I właśnie dlatego śmieje się, jak ludzie z zagranicy przyjadą mi tutaj na weekend i #!$%@?, że w UK to bym dopiero się napracowal bo w Polsce to pikuś.
@mielonkazdzika:
No to masz bardzo dziwnych jak na angielskie warunki szefów.
Pracujesz w Anglii czy bardziej Szkocji/Irlandii?

Z moich doświadczeń z angielskimi pracodawcami wynika coś zupełnie przeciwnego: jak go nie złapiesz i nie przyciśniesz to zapomnij o jakiejś extra podwyżce. Oczywiście, dostaniesz to co każdy, czyli ileśtam procent na rok, ale nic ponadto.

Za to pracowałem u polskiego szefa w Kanadzie i on potrafił sam, bez nagabywania z miesiąca na miesiąc