Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu wszyscy z #pracbaza dostaliśmy 5% podwyżki. Dzisiaj menadżer i sie pyta, czy pomogę mu cos przynieść z samochodu. Wychodzimy na dwór a tam stoi szef i zaczyna gadkę ze obserwowali moja prace (w tym momencie pomyślałem ze dostane #!$%@? za siedzenie na telefonie i odstawianie prywaty w pracy) a on mi mówi ze sie dobrze ze mną pracuje i dostaje jeszcze £1 na godzinę więcej niż reszta.

No zamordowało mnie powiedziałem ze w takim razie jestem zadowolony.

I teraz najlepsze: menadżer mówi "moja praca polega na tym żebyś ty był zadowolony".

Jak sobie przypomnę nastawienie menadżerów w Polsce, którym taki tekst by nawet przez gardło nie przeszedł. To mnie tylko utwierdza ze #emigracja to był dobry krok.

#uk #wygryw #cnc #programista15k
  • 97
@kaktusak Ale mozna tez z tego zrobic salary sacrifice jakies jesli to wrzuca w wyzszy prog, dorzucic do garnuszka isa zeby uniknac podatku od zyskow kapitalowych, takie tam. Ale za duzo sie nie uniknie.
@kwiatosz: nie musisz mi mowic sam zmniejszylem sobie pensje o moje pension contribution (dodatkowo wymaksowane do tego co firma doklada:) zeby zaoszczedzic na NI, powiedzialem ze caly bonus za ten rok tez w pension/sacrifice ma isc bo inaczej to nie ma radosci, dadza bonus 2k a na reke polowa bo reszta na tax, NI cont, student loan itp, wolalbym wiecej wolnego:)
Najlepiej to zarabiac te 7.8£/h przynajmniej sie czlowiek nie denerwuje
@kaktusak W brytyjskim systemie podatkowym mozna miec mniej na reke po podwyzce niz przed, taki to system. Wiec poki po podwyzce zostaje nadal wiecej, to nie jest tak zle. Przy minimalnej czlowiek sie stresuje ile ucieka z kieszeni na czynsz, wcale nie lepiej, bylem, pamietam.
Mam podobne doświadczenia w pracy za granicą (nie Anglia akurat).
Polska - ciesz się, że możesz dla mnie pracować, a jak będziesz miał szczęście, to dostaniesz wypłatę na czas. Ba - jak się dobrze spiszesz, to dam ci nawet umowę o pracę! Więc #!$%@? na 200% albo mam Ukraińców na twoje miejsce.
Cywilizowany kraj - umiemy liczyć, cały czas analizujemy wyniki firmy i jasno wynika, że zadowolony pracownik jest znacznie bardziej efektywny.
@mielonkazdzika: Różnica między UK a Polską jest taka że UK ludzi po zarządzaniu się szanuje i oferuje im pracę zgodnie z wykształceniem, a w tym lesie wykształcenie które jest filarem istnienia właściwie każdej jednej firmy jest pogardzany i się bierze typków z przypadku bo HEHE CHYBA NIE PO ZARZĄDZANIU i masz januszexy z ich brygadzistami zamiast ludzi którzy przez 3-5 lat uczyli się zarządzania ludźmi, zwiększenia ich motywacji i wydajności xD
w Polsce meager w większości przypadków by poganiać pracowników niczym dozorca niewolników na placu budowy piramid


@Yogi282: Przeciez w brytyjskim korpo jest DOKLADNIE tak samo, halo #!$%@? przejrzyjcie na oczy!
@mielonkazdzika: Najlepszy krok! Do tego samego dążę osobiście, przerobiłem pracę w Polsce jako pracownik, teraz jako własna działalność i jedno i drugie po #!$%@?. To jest kraj gdzie się nie opłaca być wykształconym, przedsiębiorczym etc. Tylko te cechy wypracować i #!$%@?ć stąd na dobre.
@emesc W pewnym momencie tracisz kwote wolna od podatku, placisz od calosci dochodow podatek; spada Ci o polowe kwota wolna od podatku od dochodow z inwestycji finansowych i procent podatku od calosci tych dochodow skacze trzykrotnie bodajze; musisz rozliczyc i oddac child benefit, tracisz mozliwosc przeniesienia czesci kwoty wolnej na malzonka - to w sumie sprawia, ze podatek skacze Ci efektywnie do 60 proc od calosci dochodow. Jest tego wiecej, ale w
@kwiatosz ok ale to faktycznie nie jest problem przeciętnego zjadacza chleba bo dotyczy osób o pensji ponad £120k
Mało chyba jest osób które by z takim dochodem siedziały na etacie a nie miały ltd