Wpis z mikrobloga

Dzisiaj odebrałem paczke od DPD, w której był telefon naprawiony przez serwis. Szanowny kurier zadzwonił i poprosił, żebym wyszedł, bo stoi dwa domy dalej. Podszedłem, przywitałem się i grzecznie czekałem, aż skończy obsługiwać klientkę, która już tam była. Gdy odeszła, pierwsze o co spytałem, to czy muszę coś podpisać. Otrzymałem odpowiedź, że nie. Potem spytałem, czy mogę obejrzeć najpierw paczkę... również nie, najpierw trzeba zapłacić (przesyłka pobraniowa). Tak więc zapłaciłem, kurier wydał mi pieniądze, przy nim otworzyłem paczkę, spytał czy wszystko ok, odpowiedziałem twierdząco, pożegnaliśmy się i wróciłem do domu. Teraz dostalem wiadomość, widać w załączniku. Zadzwoniłem na ten nr i tenże Pan usiłuje mi wmówić, że okradłem kuriera nie płacąc mu, oraz że widać na kamerze jak oglądam paczkę, po czym odchodzę... Ciekawe czemu pozwolił mi tenże kurier tak po prostu sobie odejść, ani nie wrócił się w ciągu dnia, albo zaraz po tym zdarzeniu... :) Takiego chamstwa jeszcze nie widziałem. Ciekawe czy na nagraniu słychać, jak pytam o podpis, oraz jak płacę i otrzymuję resztę. Mirasy, bardzo proszę o rozgłos, nie dajcie się wrobić jak ja tym #!$%@?. Mam nadzieję, że wszystko dobrze się ostatecznie skończy, ale nigdy nic nie wiadomo... jutro rano ten kurier ma u mnie być w celu rozwiązania sprawy. Także nagłośniajcie i nie dajcie się #!$%@?ć kurierom-sebixom!
#dpd #kurier #zlodzieje #oszukujo #januszebiznesu #janusze #afera
Pobierz
źródło: comment_uWK9X56EPrepgEz8gJkSU9Mi7ZNpXNUL.jpg
  • 293
@adameqq Naprawdę myślisz, że DPD wysyła kurierów do wyjaśniania ew. kradzieży? Nie spotykaj się z nim, dzwoń do DPD i przedstaw im całą sytuację.
@Andczej: a co policja zrobi? Jestem przekonany, że na podstawie takiego smsa gówno im się będzie chciało. Póki co jedynym sensownym wyjściem jest kontakt z jakimiś konkretnymi osobami w DPD
@adameqq: Jeśli zgłosiłeś sprawę do DPD to kurier oprócz tego, że musi zapłacić 230 zł to jeszcze karę która pewnie będzie podobna kwotowo ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jeśli zapłaciłeś to nie masz się czym przejmować, w momencie wydania towaru przez kuriera do odbiorcy sprawa jest już pozamiatana. Nawet gdyby kurier nie pobrał od Ciebie kasy i wydał Ci towar to dalej winny jest kurier który dopuścił do
@adameqq: Nie no spoko. Będzie szukać kolejnych naiwnych debili, sam nie wiedziałeś co robić, popytałeś mirków, pomogliśmy ale Ty dalej nie chcesz pomóc innym ludziom. "Pan Kurier" znajdzie osobą starszą która zapłaci bo Ty, osoba A i osoba B tego nie zgłosiły bo nic mi się nie dzieje Wam złego. Może policja teraz nic nie zrobi, ale będzie jedno, drugie, trzecie zgłoszenie i już sprawa nabierze na komendzie rozgłos że grasuje
@Andczej: Chcę, właśnie rozmawiałem przez telefon z koordynatorem ds. e-marketingu i sprawa ma być szybko wyjaśniona.

@Pirzu: Jak to nie zgłosiłem? Napisałem to działu reklamacji i teraz jeszcze rozmawiałem z koordynatorem ds. e-marketingu, sądzisz, że to za mało?
@adameqq: Sądzę, że to jest w DPD, a nie na policji. Oczywiście DPD może to zgłosić na policję ale wg mnie Twoim obowiązkiem jest też zgłoszenie tego na policję. Nie chce Ci się, bo to tylko 230zł, gdyby to było 5000zł to byś z pewnością patrzył inaczej ale pieniądz to pieniądz - to ta sama wartość.
@Pirzu: Oczywiście, nie neguję tego, ale sądzę, że szkoda czasu poświęconego w stosunku do tego co prawdopodobnie zrobią. Zobaczymy, co mi odpowie DPD. Jeżeli zrobią za mało, na pewno to zgłoszę na policję.

@Andczej: Chcę, zaufaj ;) Ale te kilka kilometrów trzeba pojechać, poświęcić czasu i może się okazać że na próżno. Pozwól że poczekam na rozwój wydarzeń i wtedy zadecyduję. I bez obraźliwych komentarzy, nie ma sensu się tutaj
@Wirtuoz: Dwa razy ruszyłem tyłek, moja frekwencja jest 100%. Nienawidzę i brzydzę się złodziejami, oszustami i z chęcią bym napluł takiemu w dokumenty.
@adameqq: To Ty powinieneś go zgłosić na policje.. próba wyłudzenia? zastraszanie? Może ten typ wrabia tak ludzi systematycznie, co jak okrada tak jakichś emerytów? Nie daj się zastraszyć, zgłoś kolesia na policje, nie na DPD bo będą to chcieli uciszyć, zwolnią go albo nawet tylko przeniosą i tyle. Przecież to nawet może być setny raz kiedy kogoś próbuje okraść, a policja go może z jakiegoś powodu złapać.