Wpis z mikrobloga

Czołem,

pamiętacie jeszcze wojownika w kabriolecie? Właśnie wróciłem z poczty odebrać awizo - list z prokuratury. Okazało się, iż

Zebrany materiał nie dał podstaw do przedstawienia zarzutów w sprawie i skierowania aktu oskarżenia.


I to tyle jeśli chodzi o naszego samochodowego akrobatę ze zbyt długimi rękami. Zostaje bezkarny.

Pełne uzasadnienie poniżej.

#machowkabrio #polskiedrogi #stopcham
blunch - Czołem,

pamiętacie jeszcze wojownika w kabriolecie? Właśnie wróciłem z po...

źródło: comment_aGRvpfMVpROV2xk7lJNqmTZMpSBG8z8v.jpg

Pobierz
  • 177
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@blunch: oczywiście skazuję się tutaj na falę minusów (gdyby na mirko się dało),
ale skąd policjanci mają wiedzieć, że klamki nie uszkodziłeś sam czy gdzieś indziej,
a pobudzony zbytnio facet nie miał nieszczęścia akurat jej dotknąć (normalnie)?
Bo nie widzę na tym nagraniu uszkodzenia klamki przez ww pana..
  • Odpowiedz
@LocaJohny: No i? Nie wygra jako oskarżyciel subsydiarny bo niby ma oskarżać, o artykuł zniszczenie mienia które popełniany tylko bezpośrednio? Niech lepiej skorzysta z prawnika a nie składa zawiadomienia nie mając pojęcia o prawie. Pozdrawiam serdecznie
  • Odpowiedz
@blunch: 306§1 kpk w związku z 465§1 i 2, do tego gustowne uzasadnienie. Zażalenie musisz złozyć do sądu za pośrednictwem prokuratury. W razie wu mogę pomóc
  • Odpowiedz
@blunch: Na nagraniu nie widać jak koleś niszczy klamkę, słychać za to, że faktycznie zwraca Ci uwagę na źle ustawione spryskiwacze. Z nagrania nie wynika, że umyślnie niszczy klamkę, a nieumyślne zniszczenie nie jest karane. W samym zawiadomieniu napisałeś, że "szarpał klamkę", jego zeznania pokrywają się z nagraniem, więc umorzenie raczej słuszne. W sprawie cywilnej nieumyślność nie jest żadną przeszkodą, możesz go pozwać i uzyskać odszkodowanie.

Przy okazji, koleś powinien
  • Odpowiedz
@blunch: przecież na tym filmiku nie widać, żeby cokolwiek Ci uszkodził. Tym samym nie wyczerpał znamion czynu,bo Twoja subiektywna ocena, że coś zniszczył jest bez znaczenia. Dodatkowo, nawet jak Ci tu radzą, z subsydiarnego aktu oskarżenia nie wygrasz, bo zwyczajnie nie masz dowodów. Więc lepiej nie zawracaj d--y organom ścigania czymś takim. Jak już coś to postępowaniem cywilnym, ale fakt jest taki, że masz marne szanse. Bo kto wie czy
  • Odpowiedz
  • 0
@blunch na w mojej sprawie policjanci z czwórki nie pofatygowali się po dowód rzeczowy w postaci nagrania z monitoringu, tylko zadzwonili do osoby która nagraniem dysponowała z prośbą o "porzucenie im płyty na Kopernika". Oczywiście osoba ta się nie zgodziła, w końcu nikt po nagranie nie przyjechał i umorzyli z powodu nie wykrycia sprawcy xD
  • Odpowiedz
@blunch: Odpowiedz mi, sluchasz tylko tych, ktorzy ci klaszcza? Gdzie masz dowod uszkodzenia klamki przez tego goscia? Za pyskowli nikt jezzcze do wiezienia nie wsadza.
  • Odpowiedz