Wpis z mikrobloga

Czołem,

pamiętacie jeszcze wojownika w kabriolecie? Właśnie wróciłem z poczty odebrać awizo - list z prokuratury. Okazało się, iż

Zebrany materiał nie dał podstaw do przedstawienia zarzutów w sprawie i skierowania aktu oskarżenia.


I to tyle jeśli chodzi o naszego samochodowego akrobatę ze zbyt długimi rękami. Zostaje bezkarny.

Pełne uzasadnienie poniżej.

#machowkabrio #polskiedrogi #stopcham
blunch - Czołem,

pamiętacie jeszcze wojownika w kabriolecie? Właśnie wróciłem z po...

źródło: comment_aGRvpfMVpROV2xk7lJNqmTZMpSBG8z8v.jpg

Pobierz
  • 177
  • Odpowiedz
Pisz odwołanie, uszkodzenie mienia na 1200 zł ma znamiona czynu zabronionego.


@Awganowicz: zgadzam się, że umorzenie niesłuszne - ale tylko celowe uszkodzenie jest przestępstwem - nieumyślne nie jest - inaczej wszyscy sprawcy kolizji drogowych byliby z automatu przestępcami

@blunch: trzeba by pogrzebać bardziej, może sprawca miał gdzieś napis (choćby w domu) "KONSTYTUCJA" wtedy policja wpadłaby o 6:30 i postawiła zarzuty
  • Odpowiedz
@blunch: zglaszales przez prawnika? jak sam pisales to mogles to zbyt slabo zrobic. idz do radcy prawnego i sie skonsultuj w sprawie cywilnej czy masz szanse. jak tak to atakuj, koszty sadowe i twojego prawnika on oplaci
  • Odpowiedz
W takiej sytuacji najlepiej przedrzeźnić.
- A #!$%@? na ryj #!$%@?
- Aaa #!$%@? #!$%@? a #!$%@? #!$%@?
Ośmieszysz go w ten sposób. A ponieważ przedrzeźnianie potęguje agresję sprowokowałbyś go do ataku a tego już by umorzyć nie mogli i dostałby konkretny wyrok. Do tego jesteś kryty bo na przedrzeźnianie paragrafu nie ma i tobie nic by nie mogli zrobić.
  • Odpowiedz
@blunch: no ale co mieli zrobić?postawić mu zarzuty karne za uszkodzenie klamki?
załóż mu sprawę w sądzie o zapłatę tych 1200 zł i zostanie to klepnięte od ręki zapewne.
  • Odpowiedz
Wiecie moze czy podejrzany (agresor) jest w jakikolwiek sposob informowany o umorzeniu wobec niego sledztwa czy tak sobie zyje w niewiedzy? Chodzi o inna sytuacje, ale analogiczna. Dzieki #prawo
  • Odpowiedz