Wpis z mikrobloga

Czołem,

pamiętacie jeszcze wojownika w kabriolecie? Właśnie wróciłem z poczty odebrać awizo - list z prokuratury. Okazało się, iż

Zebrany materiał nie dał podstaw do przedstawienia zarzutów w sprawie i skierowania aktu oskarżenia.


I to tyle jeśli chodzi o naszego samochodowego akrobatę ze zbyt długimi rękami. Zostaje bezkarny.

Pełne uzasadnienie poniżej.

#machowkabrio #polskiedrogi #stopcham
blunch - Czołem,

pamiętacie jeszcze wojownika w kabriolecie? Właśnie wróciłem z po...

źródło: comment_aGRvpfMVpROV2xk7lJNqmTZMpSBG8z8v.jpg

Pobierz
  • 177
  • Odpowiedz
@blunch: pisz odwołanie. Sądy są dużo sensowniejsze niż patologia w mundurkach (ja wiem, są porządni policjanci, ale jak widać są też tacy co nie są), powinni im kazać zabrać się do roboty.
  • Odpowiedz
@RatKing: ale jakiego ty chcesz dowodu? Nagrania z kamery umieszczonej na czole patusa? Myślisz że jak kogoś zabiją i nie ma bezpośredniego nagrania to trudno - sprawy nie ma?
Jest nagranie że koleś był agresywny i walił w auto, jest uszkodzona klamka - połącz punkty.
  • Odpowiedz
@jakubste: Jak kogos zabija i nie ma dowodow, to tez sprawt nie ma. Ogolnie kisne z porownania, dla piwniczaka wojujacego z niesprawiedliwoscia swiata gownoklamka to ludzkie zycie, haha.

Na nagraniu jest zarejestrowany agresywny glos chama, na to nie ma paragrafu. Nie ma dowodu, nie sposob go uzyskac, case closed. #!$%@? ile mozna wam wbijac do lbow?
  • Odpowiedz
już to gdzieś pisałem - im większy cwaniak i patus, tym bardziej bezkarny. Uczciwego człowieka milion instytucji gotowych wyzuć z forsy, wolności i godności.


@Pantokrator: Zacznijmy od tego, że ten "uczciwy" po prostu się boi, a patus robi co chce dopóki nie będzie konsekwencji bo nie czuje lęku w takich sytuacjach. Ty pomyślisz 5x o możliwych konsekwencjach (ktore sa na papierze), a on ma je w dupie i jedzie aby po
  • Odpowiedz
@blunch zglaszales przez prawnika? jak sam pisales to mogles to zbyt slabo zrobic. idz do radcy prawnego i sie skonsultuj w sprawie cywilnej czy masz szanse. jak tak to atakuj, koszty sadowe i twojego prawnika on oplaci

@su1ik: Prawnika nie opłaci. To sprawa karna i to jakoś inaczej wygląda...

@blunch Jak chcesz to mogę Ci pomóc nieodpłatnie napisać zażalenie lub pozew cywilny w tej sprawie.

@Baakedr: jesteś prawnikiem/radcą prawnym?

@
  • Odpowiedz
To sprawa karna


@nowik: prokuratura dala jasno do zrozumienia, ze nie. Choc w trakcie procesu mozna prosic o zmiane. O uszkodzenia z powodztwa cywilnego teraz moze jedynie powalczyc
  • Odpowiedz
gość przyniósł pieniądze w zębach jak dostał pismo z prokuratury


@Kismeth: Pismo dostal zapewne z komisariatu, a nie prokuratury, gdyby dostal z prokuratury to bylaby sprawa, a nie odszkodowanie dla Ciebie i dopiero pozniej ewentualne naprawienie szkody. Gdyby sie nie przyznal to tez bys mial umozona. Jesli nie ma dowodow w postaci nagran, bo zeznania swiadkow rowniez sa subiektywne - to sprawy sa umazane. To oczywiste. To jaki przesluchiwal go policjant
  • Odpowiedz
@eliblue: pismo dostał z prokuratury, bo i ja dostałem pismo z prokuratury. Później na mój wniosek podpisany na policji po otrzymaniu od niego kasy sprawę umorzono. Wcześniej nie za bardzo chciał załatwić to polubownie, ale pismo z prokuratury podziałało. Okazało się, że facet jest urzędnikiem i nie może być karany, a tutaj zawiasy dostanie na pewno. Do tego dochodziły jeszcze groźby karalne, które przed sądem miałyby znaczenie, na policji niekoniecznie.

Świadkiem
  • Odpowiedz
@Kismeth: Masz swiadka w postaci funkcjonariusza publicznego, to jednak co innego ponadto grozby, wiec ryzyko skazania dla niego bylo jednak znacznie wieksze, a i tak niewiadomo, jakby sie skonczylo. Dobrze dla Ciebie, ze skonczylo sie tak, jak chciales, ale sytuacja OPa to slowo przeciwko slowu. Gdyby prokuratury w takich sytuacjach stawialy za to zarzuty to co druga osoba bylaby skazana.
  • Odpowiedz