Wpis z mikrobloga

  • 27
Wczoraj wywinalem fikolka na #rower i zlamalem obojczyk z delikatnym przemieszczeniem. Pytanko do tych co mieli podobne kontuzje... Faktycznie gips na 5tyg? Jakoś można przyspieszyć leczenie? Dostałem zwykły gips bo nie mieli lekkich nawet za dopłatą. #!$%@? ostro. Po ilu dniach będzie zauważalna poprawa bo teraz to nie jest za wesoło mimo prochow.
#pokazgips #zdrowie #wypadek #mtb
widmo82 - Wczoraj wywinalem fikolka na #rower i zlamalem obojczyk z delikatnym przemi...

źródło: comment_cQOIoFmFifi0ZkGsHR5Gq09QghlBmmge.jpg

Pobierz
  • 106
  • Odpowiedz
@widmo82 miałem (też na rowerze, zahaczyłem pedałem o niski słupek i poleciałem przez kierownicę na bark), ale bez przemieszczenia i dostałem tylko taką ósemkę na plecy, jak pajączek.
Pierwszy tydzień ciężko, potem lepiej - ale nie wiem jak to działa przy przemieszczeniu.
Nie zazdroszczę, kuruj się!
  • Odpowiedz
@widmo82: tak 5 tygodni. Swędzi w cholerę i jak zdejmują gips to jakbyś trumnę otwierał, skóra nie dość, że spocona to jeszcze się farfocle porobią (bo latoo). I tak masz spoko sytuacje bo ja miałem gips od pasa po szyję. A potem kiedy wyczekujesz momentu wykąpania się to #!$%@? przez to, że nie ruszałeś tą ręką to boli przy podnoszeniu jakbyś co ją złamał i tak przez dzień- dwa.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
Przy każdym ruchu czuje jak się rusza. Zastanawiam sie czy nie jechać raz jeszcze po śruby bo tracę czas skoro się rusza
  • Odpowiedz
@widmo82: ruszać się będzie jeszcze przez kilka tygodni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeśli nie masz znajomego lekarza, to raczej niechętnie będą chcieli to operować (skoro niewielkie przemieszczenie). Śruby są o tyle spoko, że obojczyk powinien wrócić do wcześniejszej długości. U mnie jest teraz krótszy i widać to w różnej wysokości barków.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@recc nie wiem czy to było niewielkie bo lekarz z SOR był dziwny i małomowny. Nie czułem w jego głosie pewności w tym co mówił mi. Nie ufalem mu.
  • Odpowiedz
Faktycznie gips na 5tyg?


@widmo82: Jesteś pierwszą osobą od bardzo dawna którą widzę z gipsem przez obojczyk. Obraziłeś jakoś lekarza? Myślałem że już wyłącznie miękkie ortezy się stosuje.
  • Odpowiedz
@widmo82: przerabiałem to samo. Teraz możesz pójść tylko do ortopedy. Na SORze odeślą cię z kwitkiem, bo zostałeś już opatrzony.
Na początek załatw sobie RTG. Na pewno miałeś robione i masz prawo je dostać (najpewniej w wersji elektronicznej).
Operacja pewnie nie będzie konieczna, ale gips wydaje się być słabą opcją. Mi znajomy ortopeda mówił, że gipsują po zadrutowaniu kości, żeby nie było szans na przemieszczanie się odłamów, albo przy złamaniu
  • Odpowiedz
@widmo82: Ale wiesz, że obojczyka w gips już nawet na Podlasiu nie wkładają? Orteza ósemkowa, albo kamizelka Desaulta. No gdzie biednego człowieka na 7 tygodni w gips wmontować... Idź na kontrolę do rozsądnego chirurga, czy ortopedy i poproś o zlecenie na ortezę. Potem idź do porządnego sklepu medycznego i niech Cię zaopatrzą. I zdrowiej!
  • Odpowiedz
chcieli to operować


@recc: @widmo82: operacja to naprawde slaba opcja przy obojczykach. Bardzo duzy odsetek brakow zrostu kostnego, problemy z gojeniem rany. Operacja to ostatecznosc (otwarte zlamanie albo za chiny nie da sie odprowadzic). We francji to zlamania obojczyka w 90% tylko na temblaku lecza. Dessault ten co masz jest do dupy bo bedziesz mial bark zamrozony i byc moze nigdy go nie rozcwiczysz. Najlepsza jest osemka gipsowa
  • Odpowiedz

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@recc: bez nastawiania jest juz akceptowalne ustawienie. Nastawianie to pozycja do pajaczka. prostujesz sie i sciagasz lopatki. jak nie ma kto ci zalozyc gipsu typu osemka to wyjeb ten co masz i orteze kup typu osemka (bedzie ciasno ale sie przyzwyczaisz). za 10-14 dni blizna sie wytworzy i praeie nie bedzie bolalo
  • Odpowiedz

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@widmo82 U mnie zaledwie 4 tygodnie. Po jakimś tygodniu już nie bolało. Na początku spałem w pozycji półsiedzącej, a potem już raczej normalnie. Po zdjęciu gipsu polecam jakaś fizjoterapię, łapa tak tak Ci się zasiedzi, że bedzie boleć przy prostowaniu ręki, a przynajmniej ja tak miałem. Nawet proste ćwiczenia znacznie przyspieszyło powrót do sprawności. Aha i polecam nosić ze sobą jakiś długi przedmiot do drapania się. Zdrowia!
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Jewjitsu mam zdarty łokieć i bark więc komfort w gipsie na maxa. Cholernie mi chrupie i chyba mam za ciasno założony bo łokieć podniesiony na tyle wysoko że mam wrażenie że wszystko dźwiga. Ciężko mi złapać oddech na maxa mimo że przed gipsem nie miałem problemu
  • Odpowiedz
@widmo82: miałem złamany obojczyk na meczu. Wsadzili mi w taka ósemkę z bandaży i tak chodziłem normalnie do szkoły.. po 5-6 tygodniach wróciłem do treningów trochę bolało ale byłem zdeterminowany. Na pierwszym meczu oczywiście zaliczyłem mocna glebę i #!$%@? mnie w #!$%@? xD ale koniec końców dwa miesiące i był spokój. Dziś w tym miejscu mam mała grudkę wyczuwalne pod,palcem tylko.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0

Byłem na kontroli po tygodniu (inny lekarz) i na prześwietleniu bez zmian tzn bez powiększonego przesunięcia i nie widać czy coś by się zrastalo ( to akurat chyba normalne). Lekarz na moją prośbę zgodził się na zmianę gipsu na rzecz elastycznej ósemki (65zl) Zalecił chodzenie w pozycji "na Krakowiaka" tzn z wypietą klatka i ręce na biodrach. Bez podtrzymywania/usztywnienia ręki. Stwierdził że na 90% nie będę wymagał rehabilitacji. Obecnie mam spory
widmo82 - ! @PfefferWerfer @dftm @tomash-pl @shusty @nairoht @godsend @stamart @Polar...

źródło: comment_sIfqcdyt2SLrejOLFeKIbhKBkmWWWYnM.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@widmo82: no ja juz po zdjeciu usztywnienia i konsultacji reke powyzej barku ciezko mi podniesc, miesnie mam slabe a wrecz prawie w ogole ich nie mam na barki i w ramieniu, mam cwiczyc rozciagac dostalem jeszcze zabiegi dla pewnosci, ogolnie z dnia na dzien jest coraz lepiej - podsumowujac 5 tygodni w usztywnieniu teraz jeszcze dostalem 2 tygodnie na rozruszanie reki i wracam do pracy
  • Odpowiedz