Wpis z mikrobloga

  • 27
Wczoraj wywinalem fikolka na #rower i zlamalem obojczyk z delikatnym przemieszczeniem. Pytanko do tych co mieli podobne kontuzje... Faktycznie gips na 5tyg? Jakoś można przyspieszyć leczenie? Dostałem zwykły gips bo nie mieli lekkich nawet za dopłatą. #!$%@? ostro. Po ilu dniach będzie zauważalna poprawa bo teraz to nie jest za wesoło mimo prochow.
#pokazgips #zdrowie #wypadek #mtb
widmo82 - Wczoraj wywinalem fikolka na #rower i zlamalem obojczyk z delikatnym przemi...

źródło: comment_cQOIoFmFifi0ZkGsHR5Gq09QghlBmmge.jpg

Pobierz
  • 106
  • Odpowiedz
bez prochow nie jestem w stanie funkcjonować


@widmo82: Ale co cię boli??

U mnie wyglądało to mniej więcej tak samo. Z tym że obojczyk był gorzej ustawiony i z odłamkami. Sam obojczyk nie bolał. Albo było to mało odczuwalne bo przy okazji złamałem też żebra.
  • Odpowiedz
@widmo82: a ta ósemka założona odpowiednio ciasno? ja na sorze miałem tak dociągniętą, że kazali mi spać z rękami na głowie, żeby krew dopływała do ramion ;)
ale przynajmniej dociskało mi odłamy. Tak mnie zawiązali, że bandaże przechodziły nad złamaniem. Oczywiście musiałem pchać łapy i pod opatrunkiem palcami czułem jak się kości delikatnie ruszają. Jak myłem włosy, to też zgięty w pół czułem, że coś mi się tam rusza. Jeśli kości
  • Odpowiedz
Reka słaba a tylko tydzień była w gipsie i cwiczylem piłeczka.


@widmo82: Ja w ósemce tej ręki później sporo nawet używałem, a jak się zrosło po 6tyg. i tak damskiej pompki nie miałem siły zrobić, gdzie normalnych 30 dałbym radę. Rehabilitant mówił, że w gipsie gdybym miał ręke to dopiero bym zobaczył co to mieć rękę, która się nie ma siły ruszać.

Niby osemka ciągnie do tylu ale ruch ręką czy
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@stamart jak chodzę to mam problem z dzeiganiem ręki. Mam ją opierać na biodrze "na Krakowiaka" wypinajac klatkę, ale szybko boli mnie łopatka aż po kręgosłup i dretwieje ręka. @recc mało używam lewej ręki bo czuje jak się nerwy i mięśnie urazaja wraz z obojczykiem jak nią ruszam. Mięśnie mega osłabione i pewnie obicie barku robi swoje. Nie wiem czy zagryzając zęby powinienem już nią ruszać. Ósemka zacisnieta ale wczoraj podciagnalem jeszcze
  • Odpowiedz
Też tak miałem. Pilnuj postawy na Krakowiaka i napięcie ósemki. Drugi i trzeci tydzień chyba jest najważniejszy w zrastaniu. Przyjemne to nie było. Ja głównie leżałem.
  • Odpowiedz
@widmo82: Miałem coś takiego zrosło mi się po 8 tygodniach.
Tylko lekarz mi zabandażował tylko i powiedział, że gipsu już się nie stosuje do obojczyku. Potem przyjechał gościu i za 50 zł założył mi ortezę. To jest coś ala pajączek. Współczuje w taki upał coś takiego nosić..
ps. gratis przestałem się garbić :D
  • Odpowiedz
Zmuszać się czy nie ryzykować obojczyka zanim nie minie 4tyg?


@widmo82: Chłopie - Wykop to nie poradnia lekarska. Zapytaj swojego lekarza. Ja nie miałem takich problemów. Nie bolała mnie ręka, czułem że mogę podnieść duży ciężar ale z racji kontuzji tego nie robiłem. Ręka raczej nie boli od obojczyka. Może zerwałeś jakieś wiązadła i dlatego cię boli? Idź prywatnie do specjalisty ale takiego co zrobi się zdjęcie albo chociaż zbada aparatem
  • Odpowiedz
@widmo82: Jest jeszcze kwestia że połowa lekarzy na Izbie to zwyczajni debile. Jak im mówisz że złamałeś obojczyk to większość potraktuje to jako stuprocentową diagnozę i resztę badań zwyczajnie oleje. Tak było w moim przypadku - miałem złamane żebra ale nikt się tym nie zainteresował. Było widać że złamałem obojczyk to już resztę olali. Dostałem skierowanie na Rentgena i tam powiedziałem że oprócz obojczyka bolą mnie też żebra - a ta
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@stamart ręka po upadku mnie nie bolała, dopiero po zdjęciu gipsu (po tyg.) miałem problemu z jej rozruszaniem. Słaba na maxa i przy podnoszeniu bolał obojczyk. Minał kolejny tydzień i czuję czasem jak boli na górze przy ramieniu, nie moge nic nią podnieść bo słaba i przy podnoszeniu boli... obojczyk. Co do prywatnej wizyty to byłem na kontroli u polecanego lekarza w szpitalu i on twierdzil że się rozrusza. Kolejna wizyta kontrolna
  • Odpowiedz
@widmo82 daj proszę znać jak potoczyła się twoja historia dalej jestem w podobnej sytuacji może ósemkę i martwię się żeby mi to się zrosło Pozdrawiam
  • Odpowiedz
@kandid: ja jestem bardzo zadowolony, lekarz prowadzący godny polecenia. tak jak pisalem... najwazniejsze to pilnowanie pozycji na krakowiaka. nie garbic sie, sciągać łopatki. u mnie po zdjęciu koszulki nie ma zadnego wizualnego śladu/zrostu. Zrost jest lekko wyczuwalny dopiero po uwaznym jego namacaniu. Masz zdj. złamania?
  • Odpowiedz
Przepraszam za błędy ale dyktuję Google. Powiedz mi jak Poradziłeś sobie ze spaniem albo przynajmniej leżeniem czy leżałeś na wznak czy pół leżąco z ręką wyciągniętą do tyłu za bark tak jak przy chodzeniu ja nie wiem jak mam siedzieć i to jest problem czy ręka powinna być obok mnie czy z tyłu nikt mi nie powiedział. Teraz czuję jakby kość leżało na kości aczkolwiek złamanie było z przesunięciem 1 lekarz powiedział
  • Odpowiedz
Rolowałem sobie koc i kładłem pod plecy, ręka wzdłuż tułowia, lekko odgięta za siebie, ale nie przesadzaj. Łopatki sciagnięte, bez garba! Ósemke przed zdjęciem zaznaczałem mazakiem, aby po ponownym jej założeniu zapiąć w tej samej pozycji a nawet ciaśniej ponieważ po pierwsze organizm pozwalał na takie jej spięcie a po drugie to ona sama rozciąga się. Spanie wyłącznie na wznak, praktycznie na pół siedząco. Rękę miałem tylko podrapaną, bez opuchlizn. Pęknięcie z
widmo82 - Rolowałem sobie koc i kładłem pod plecy, ręka wzdłuż tułowia, lekko odgięta...

źródło: comment_M10sHDf5yC6TfWGT93raxyaRaNPoIpe1.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Złamałem 10 maja Kiedy jechałem na rowerze Założyli mi gips ósemkowe standardowe po tygodniu poszedłem na prześwietlenie stwierdzili że kości w standardowym gipsie się przesunęły wtedy też jeden z lekarzy zaproponował mi ósemkę tak zwane pajączek którego nie zdejmuje nawet do spania dwa razy już regulowanym żeby było ciaśniej ale niestety po spaniu się przesuwa ku górze i trzeba jeszcze raz regulować śpię na dużej poduszce a wzdłuż kręgosłupa mam Dwie jedna
  • Odpowiedz
@kandid: jak sie czujesz? Zmienilo sie cos przez te 9 dni? Ja zlamalem obojczyk psre dni temu i zalozyli mi gips osemkowy.
@widmo82: powiedzcie jak poukladac poduszki, zeby lezec w pozycji polsiedzacej? Ja do tej pory lezalem na plecach i pod lozko podsuwalem krzeslo z dwoma poduszkami po to aby lokiec byl troche wyzej od ciala (dlon spoczywa na brzuchu). Bez takiej podporki czulem mega bol w obojczyku.
  • Odpowiedz