Wpis z mikrobloga

  • 27
Wczoraj wywinalem fikolka na #rower i zlamalem obojczyk z delikatnym przemieszczeniem. Pytanko do tych co mieli podobne kontuzje... Faktycznie gips na 5tyg? Jakoś można przyspieszyć leczenie? Dostałem zwykły gips bo nie mieli lekkich nawet za dopłatą. #!$%@? ostro. Po ilu dniach będzie zauważalna poprawa bo teraz to nie jest za wesoło mimo prochow.
#pokazgips #zdrowie #wypadek #mtb
widmo82 - Wczoraj wywinalem fikolka na #rower i zlamalem obojczyk z delikatnym przemi...

źródło: comment_cQOIoFmFifi0ZkGsHR5Gq09QghlBmmge.jpg

Pobierz
  • 106
  • Odpowiedz
@alegoraco: nie, po 10dniach byłem na pierwszej kontroli i lekarz prowadzacy zapytał: ciepło?:) zmieniamy na ósemkę elastyczną?:)
- Tak, głównie z tym pytaniem przyszedłem :)
Przypomnę, ze to były podobne upały jak rok temu na początku sierpnia. To ortopeda powiedział, ze z czasem bede mocniej prostował się a opaska bardziej rozciągać i żeby ją zaciskać. Więc malowałem sobie kreskę w ktorym miejscu była zapięta na rzep i następnym razem po np.
  • Odpowiedz
@alegoraco: ja byłem w szpitalu, ale ojciec wyciągał kartę ustawiajac się w kolejce o 6 a był 4ty. Przyjechał po mnie i wszedłem o 9ej. Później wyskoczył do sklepu medycznego po opaskę a ja poczekałem.... po 15minutach wszedłem jeszcze raz i ortopeda załozył i dopowiedział co pisałem wyżej. Jedno złamanie od drugiego baaardzo się różni. Kumpel wywalił się w niedziele, miał operacyjnie składany obojczyk we wtorek. W sobote pojechał po jednorazowy
  • Odpowiedz
@alegoraco Witam serdecznie Leżę już tyle czasu że mam dość ale mam nadzieję że ósemka elastyczna zrobi robotę U mnie było tak że przez pierwszy tydzień miałem ósemkę z gipsu a później dali mi elastyczną elastyczna według mnie bardziej naciąga bark niż usztywniona ósemka z gipsu dzięki czemu mam nadzieję że kości się spotkają i zrosną obecnie jak leżę w pozycji półsiedzącej i sprawdzam delikatnie palcem to od frontu czuję jakby była
  • Odpowiedz
@kandid: witaj, a jak ogolnie obojczyk? Mniej/bardziej/tak samo boli jak na poczatku? Tobie tez przeskakuje kosc jak wstajesz lub kladziesz sie na lozko? Ja tez niedlugo bede miec kontrole z tym, ze to bedzie pierwsza.
  • Odpowiedz
@widmo82 jak dlugo czekales aby barki i postawa ciala wrocila po osmce z wygietej do tylu na normalna. Wczoraj zdjęli mi ósemkę pokazali 2 ćwiczenia i Za 9 dni idę jeszcze na kontrolę wzrost mam więc można powiedzieć że sukces choć odłamy nie stykają się bezpośrednio tylko poprzez zrost lekarz powiedział mi że będę miał schodek ale to tylko kosmetyka Pozdrawiam
  • Odpowiedz
@kandid: powiedziałbym, że ósemka mnie prostowała lepiej niż po jej zdjęciu :) wtedy mobilizowałem się, żeby pamietać i prostować... teraz garbie się ;/
  • Odpowiedz
@widmo82: Witam może się nie zrozumieliśmy Chodzi mi o to że jak 5 tygodni byłem w tej ósemce to plecy i barki wygiął mi się do tyłu niczym łuk jest opozycja nienaturalna zbyt duży przeprost Moje pytanie dotyczyło Jak szybko twój organizm nauczył się pozycji sprzed ósemki Czyli jak każdy trochę się garbi Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam
  • Odpowiedz
@Amaranth_92 i @mgr_rybak czy te zgrubienia wynikają ze złamań z przesunięciem powiedzcie proszę jak długo byliście w ósemkach czy po zdjęciu gipsu lub ósemki czuliście że coś może się przesuwać oraz czy to zgrubienie się zmniejszył z biegiem czasu czy jest cały czas takie samo Będę wdzięczny za odpowiedź i pozdrawiam ja mam podobne zgrubienie jak leżę to prawie go nie widać ale kiedy wchodzę to dosyć widać
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kandid: moje było z przesunięciem. Było to lata temu, ale do dzisiaj pamiętam jak przy nawet małym ruchu kości o siebie tarły. Do zakładania gipsu stałem z rękoma jak do krakowiaka.
Gips nosiłem jakieś 3 tygodnie. Zgrubienie się nie zmienia.
  • Odpowiedz