Wpis z mikrobloga

  • 27
Wczoraj wywinalem fikolka na #rower i zlamalem obojczyk z delikatnym przemieszczeniem. Pytanko do tych co mieli podobne kontuzje... Faktycznie gips na 5tyg? Jakoś można przyspieszyć leczenie? Dostałem zwykły gips bo nie mieli lekkich nawet za dopłatą. #!$%@? ostro. Po ilu dniach będzie zauważalna poprawa bo teraz to nie jest za wesoło mimo prochow.
#pokazgips #zdrowie #wypadek #mtb
widmo82 - Wczoraj wywinalem fikolka na #rower i zlamalem obojczyk z delikatnym przemi...

źródło: comment_cQOIoFmFifi0ZkGsHR5Gq09QghlBmmge.jpg

Pobierz
  • 106
  • Odpowiedz
@widmo82 jedz dużo galaretek może nie przyspieszy na maxa ale pomoże, wszystko zależy od tego jak Ci się będzie zrastać ,organizm organizmowi nierówny. Zdrowiej! ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@widmo82: 6 tygodni na zdjęcie gipsu, po kilku dniach będziesz mógł już spać, po 2 tygodniach w miarę funkcjonować. Pamiętaj żeby po zdjęciu gipsu jeszcze nie przesadzać, bo kość będzie trochę gumowata dopóki się nie uwapni. Protip na upały: używaj zasypki dla niemowląt i staraj się nie drapać zbyt mocno.

Miałem złamany 4 razy na przestrzeni lat, więc wiem co mówię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@widmo82: No właśnie to zależy, obojczyk miałem mocno zmasakrowany, a w sumie nie bolało, za to jak rozwaliłem sobie kostkę to wycieczka do kibla i z powrotem, wracałem zlany potem z bólu, więc nie ma reguły.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Majk83
@dftm
@dftm orteza ok. 300zl i zastanawiam się czy lecieć prywatnie żeby mi już zmienił czy poczekać tydzień do kontroli i dopiero na niej powiedzieć że chce sam kupić w sklepie przyszpitalnym. Upały kończą się w piątek. Mieszkam w domu więc jakoś dam radę. Boję się tego ruszać ponownie ale jest cholernie ciężki na bark który poobijany
  • Odpowiedz
@widmo82: Z góry zaznaczam, że nie jestem lekarzem i pewnie każdy przypadek jest inny, ale nałaziłem się z niby tak prostym złamaniem po kilku lekarzach i słuchałem co rehabilitanci gadali. Nie wiem jak u ciebie, ale u mnie było złamanie z przemieszczeniem w tylko jednym miejscu.

Prawie wszyscy byli zgodni, że gips to zło i dziś się już tego nie stosuje. Jak cięższy przypadek to na śruby albo w prostotrzymacz. To
shusty - @widmo82: Z góry zaznaczam, że nie jestem lekarzem i pewnie każdy przypadek ...

źródło: comment_SnAm5hRCA5RngrBlVRnBK3hcfDRQ4wCJ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@widmo82: nie odwalaj i nie probuj ruszac, obojczyk latwo sie przestawia ja 4 tydzien siedze usztywniony dopiero teraz mam zaczac ruszac lokciem (mam orteze), a pierwsze dwa tygodnie mimo tego ze nie mialem przestawienia grozila operacja bo jak powiedzial lekarz z poczatku jeden ostry ruch i obojczyk leci w swoja strone
  • Odpowiedz