Wpis z mikrobloga

  • 27
Wczoraj wywinalem fikolka na #rower i zlamalem obojczyk z delikatnym przemieszczeniem. Pytanko do tych co mieli podobne kontuzje... Faktycznie gips na 5tyg? Jakoś można przyspieszyć leczenie? Dostałem zwykły gips bo nie mieli lekkich nawet za dopłatą. #!$%@? ostro. Po ilu dniach będzie zauważalna poprawa bo teraz to nie jest za wesoło mimo prochow.
#pokazgips #zdrowie #wypadek #mtb
widmo82 - Wczoraj wywinalem fikolka na #rower i zlamalem obojczyk z delikatnym przemi...

źródło: comment_cQOIoFmFifi0ZkGsHR5Gq09QghlBmmge.jpg

Pobierz
  • 106
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@widmo82: gips przez jakiś miesiąc, a później jeszcze kamizelka do miesiąca. To zależy jak ci się zrasta. żebyś tylko operacji nie musiał mieć. Ja dostałem proszki przeciw bólowe, bolało jakoś tydzień. Powodzenia, jak już ci zdejmą to nie będziesz mógł ruszać ręką ( ͟ل͜)
  • Odpowiedz
@widmo82: szybkiego powrotu do zdrowia Cumplu :) na początku czerwca też skakalem na swoim mtb i skończyło się tylko stłuczeniem barku na szczęście, tylko dwa tygodnie na temblaku i 3 tygodnie L4 ale bark czuje po dziś dzień
  • Odpowiedz
@widmo82 na złamanie z przemieszczeniem to nie polecam ortezy. Mi po tygodniu się przesunął obojczyk i tak musiałem mieć zabieg+śruby.
Po operacji bez gipsu tylko kamizelka orto i jest ok. A no i na takie ortezy jest refundacja nfz, płaciłem ok 60zl tylko.
  • Odpowiedz
@widmo82: Kilka lat temu też miałem złamany obojczyk, też miałem gips, ale nie taki jak Ty, tylko taki na plecach, który trzymał obydwa ramiona. Po około 2 tygodniach mogłem już jakoś funkcjonować, chociaż z spaniem był problem, bo tylko na plecach, a ręcę były w takiej pozycji, że łokcie wystawały bardziej do tyłu niż plecy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Musiałem leżeć na gąbkach pod plecami, żeby w
  • Odpowiedz
A co do zrastania kości to dużo wapnia


@JuneJohn: Jak tak rzuciłem u lekarza to stanowczo odradził. Stwierdził, że ze zwykłej diety dostarczę ile trzeba, jak chcę mogę lekką suplementację dorzucić, ale na pewno nie jakieś większe dawki, bo dochodzi do zwapnień i więcej tym krzywdy sobie można zrobić niż pożytku.
  • Odpowiedz
@widmo82: wez ty #!$%@? idz do normalnego ortopedy bo w tym gipsie (dessault i to gipsowy XD) to kaleke z ciebie zrobia. osemka wystarczy. Wrzuc rtg
  • Odpowiedz
@widmo82: masz zdjęcie RTG? Ile tego przemieszczenia kości? Gips ma tę wadę, że odłamy się nie nastawią. Ja miałem opatrunek ósemkowy i bardzo pomógł w naciągnięciu kości. I tak zrosło mi się krzywo, ale dużo lepiej niż jakbym miał w gipsie.
  • Odpowiedz
@widmo82: @Amaranth_92: Miałem to samo co koleżanka wyżej. Idź do ortopedy. Jak mnie na sorze w taki gips poskładali jak u Ciebie, to ortopeda po 2 tygodniach na wizycie spytał czy chce go łamać jeszcze raz czy tak zostawić.
WIęc dobry ortopeda zrobi Ci porzadny gips i nie powinno być to aż tak uciążliwe...
  • Odpowiedz
@widmo82: Ja się #!$%@?łem na rowerze i obojczyk złamał mi się jak spaghetti, miałem założony ucisk ósemkowy, a po 2 dniach operacja z płytką i śrubami. 2 tygodnie wystarczyły, żeby nie bolało. Po miesiącu mogłem wrócić do pracy. To był okres, w którym już nie bolało, ale należało być ostrożnym. A pełną sprawność odzyskałem po jakoś pół roku? (w sensie mogłem już nosić cięższe rzeczy, ale z zachowaniem dużej ostrożności). Aaa
  • Odpowiedz