Wpis z mikrobloga

Mirki, czy w waszych firmach odliczacie czas na toaletę swoim pracownikom?

Chciałbym wprowadzić coś w swojej firmie z racji tego, że mamy podejrzenia że wiele osób urządza sobie tam facebookowe maratony. (Przez co tracimy)

Czytałem, że to funkcjonuje w Amazonie, a pracownicy są zadowoleni. Dlatego też chcemy umieścić terminale do odbijania kart przy toalecie(by czas pracy był rzeczywisty/nie testowaliśmy tego)

Innym pomysłem jest kupienie zaklocaczy sieci GSM w toaletach (mieliśmy tydzień (testy) działają nie zakłócają innych biur) i sprawowały się świetnie. Dodam, że nie robimy problemów gdy ktoś przejrzy Facebooka gdy wykona swoje zadania/wykona prywatny telefon (żaden problem)
(Mieliśmy nawet gościa który natarczywie odpisywał na Tinderze z komputera służbowego)
Jak rozwiązujecie ten problem w waszych firmach?

#pytanie #pytaniedoeksperta #pracbaza #prawo #czas #pieniadze #praca #firma #biznes #facebook #instagram #tinder
  • 222
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@arnoldvon:

@jmuhha: U nas w firmie widząc po moim przypadku na przykład to w kiblu powstają często bardzo dobre pomysły. Poza tym człowiek czasami myśli nad problemem i wpada na sposób rozwiązania go. Poza tym z tego co kojarzę to w Polsce na każdą 1h godziną pracy przed kompem jest 5 min przerwy. Masz tego świadomość?

@arnoldvon: nie jest to 5 minut przerwy. Pracownik ma obowiązek wykonywać inne polecenia
@jmuhha wygląda to u mnie tak. Podstawa wynagrodzenia. I do tego premie ktore za powiedzmy 300% większe niż podstawa placy. To rozwiązuje wszelakie problemy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jabadabadupka:

@jmuhha: a co jak ktoś ma srake i będzie tam siedział 15 min? Jako dowód będzie Ci musiał pokazać co zrobił czy co? Mądry Ty jesteś koleś? Nie w ten sposób się załatwia takie rzeczy. Zrób spotkanie z pracownikami, wyjaśnij im ten problem, a nie wymyślasz jakieś liczenie czasu. Opamiętaj się xD Może w ramach ciekawostki pisz codziennie na mirko ile czasu spędziłeś w wc. Tylko co do sekundy!!!!!!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Verdu:

@jmuhha: hmm ciężki moralny wybór, trzeba akurat być #!$%@?, żeby udawac potrzebe, zeby siedziec na fb. Natomiast ktos uczciwy chcialby tam zajrzec z racji tego, zze akurat idzie do sracza.

@Verdu:

Jest to faktycznie moralny dylemat ponieważ człowiek nie chce rozliczać drugiego człowieka co do minuty, ale skoro widzi ewidentnie, że pracownik regularnie kilka razy dziennie idzie na 10-15 minut do toalety, codziennie i tak od tygodnia to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@niochland:

@jmuhha: ale gniję z komentujących tutaj, którzy widocznie nigdy nie mieli pod sobą p*laków, albo sami robią kupę w kiblu po 2h i są jeszcze z tego dumni xD


nad takimi p*lakami trzeba stać z biczem i ich kontrolować jak się da, przeciętny Seba jest debilem i potrzebuje rządów silnej ręki, a nagroda i system oparty na efektywności mu gówno da, bo i tak jeszcze coś #!$%@? z firmy
@utede: nie zdażyło się to nam, a potrafiliśmy być 2h na przerwie, co do programów to w korpo zainstalowanie jakiegokolwiek programy wiąże się z akceptacja 15 różnych poziomów
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TotalDisaster: ten system działa i to normalne że nikt ci nie robi problemu za 5 czy nawet 10 minut dłużej. Ba, miałbyś na liczniku raz godzinę i też by nikt nie zwrócił uwagi!
Innym razem by było 2 godziny to by pomyśleli że błąd systemu.

Tu chodzi o to, że byłyby to pojedyncze, rzadkie przypadki, a nie regularne "znikanie" z firmy.

Tylko ameby wykopów mogą to interpretować w ten sposób że
Boże, czy Polacy mają już taką mentalność, że skoro nie pracujesz 8 godzin co do minuty to jesteś nieproduktywnym leniem, któremu nie chce się pracować? Ja miałem w pracy narzuconą normę, ale 8 godzin trzeba było siedzieć i mimo tego, że dało się to zrobić w 4-5 godzin nie miało to żadnego znaczenia. Kierownik uważał, że tylko 8 godzin siedzenia przy komputerze oznacza, że pracujesz i jesteś produktywny. większość firm miałoby lepsze
@Jaracz_Joint: o wiem jak jest moralnie uczciwie, Ty ją zatrudniasz więc albo Ci sie podoba, że łazi co chwile do sracza w akompaniamencie pałeczki kałowej i odoru fekalii, poobczajać fb. Jest też druga możliwość zwalniasz ich bo Ci sie nie podoba, że to robią i wtedy nie musisz #!$%@?ć jak jakiś różowy ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Verdu: ja tam się nie #!$%@? jak potrzebuje chwili to normalnie przy biurku odpalam wykopa. Nie mam potrzeby się ukrywać ani nikt mi nie zakazał robienia prywatnych rzeczy, nie raz porozmawiam z gościem z banku czy do Urzędu w prywatnej sprawie zadzwonię bo ja to wiem oraz pracodawca to wie że ja i tak wykonam swoje obowiązki rzetelnie i na czas.

Potrzebę ukrywania się w kiblu mają ci którzy wiedzą że
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Verdu: Ja na takich pracowników widzę niestety tylko jedną metodę - nowi pracownicy, a po jakimś czasie przedstawienie wydajności nie samych pracowników ale firmy aby zasygnalizować poszczególnym osobom w czym jest problem i co się szykuje z wzmianką że będą zmiany w kadrach. Wszystko też zależy o czym rozmawiamy, w jakim stopniu jest problem, jaki jest charakter pracy. Podobnie z ilością pracowników, inne metody będą stosowane w firmach gdzie jest 10