Wpis z mikrobloga

Mirki, czy w waszych firmach odliczacie czas na toaletę swoim pracownikom?

Chciałbym wprowadzić coś w swojej firmie z racji tego, że mamy podejrzenia że wiele osób urządza sobie tam facebookowe maratony. (Przez co tracimy)

Czytałem, że to funkcjonuje w Amazonie, a pracownicy są zadowoleni. Dlatego też chcemy umieścić terminale do odbijania kart przy toalecie(by czas pracy był rzeczywisty/nie testowaliśmy tego)

Innym pomysłem jest kupienie zaklocaczy sieci GSM w toaletach (mieliśmy tydzień (testy) działają nie zakłócają innych biur) i sprawowały się świetnie. Dodam, że nie robimy problemów gdy ktoś przejrzy Facebooka gdy wykona swoje zadania/wykona prywatny telefon (żaden problem)
(Mieliśmy nawet gościa który natarczywie odpisywał na Tinderze z komputera służbowego)
Jak rozwiązujecie ten problem w waszych firmach?

#pytanie #pytaniedoeksperta #pracbaza #prawo #czas #pieniadze #praca #firma #biznes #facebook #instagram #tinder
  • 222
  • Odpowiedz
@jmuhha ja ze swojej striny proponuję po prostu premię akordową, każdemu pracownowi będzie zależało na szybkim wykonaniu zlecenia skoro bedzie wiedział, że otrzyma za to gratyfikację.
  • Odpowiedz
@jmuhha: u mnie jest akord, a o to co kto robi w czasie pracy jeśli wyrabia swoje nikt się nie pluje.
Zresztą gdyby mi ktoś odcinał czas na wyjście do kibla, to długo bym tam nie popracował.
  • Odpowiedz
@Bellie: zgadzam sie. Efekt bedzie taki ze dostana po dupie wszyscy (bo jednak fajnie jest sobie cos przeczytac jak sie robi dwojeczke) przez co pracownicy beda gorzej nastawieni do firmy i produktywnosc sie raczej nie poprawi, jezeli nie spadnie bardziej.

Zamiast myslec o tym jak wycisnac jak najwiecej pracy z pracownika, moze warto sie zastanowic nad rozwojem biznesu (nowi klienci/ulepszenie obecnych procesow/treningi itp.)?
  • Odpowiedz
@jmuhha: rozumiem cel, ale metody wymyśliłeś żenujące. Na pewno nie pracowałabym w takiej firmie. Pomyśl nad systemem motywacyjnym (wynagrodzenie progresywne, zależne od wyników, system premiowy) i oszczędź sobie wstydu. Wiem dobrze jakie przywary potrafią mieć pracownicy, ale nie traktuj ich jak zwierzęta czy maszyny- są lepsze sposoby na dyscyplinę i zaangażowanie. Jeśli tego nie ma- to nie ich wina, tylko Twoja.
  • Odpowiedz
@KlawyMichau: ja nie mówię, żeby nie dawać podwyżek, czy żeby mało płacić tylko żeby kwestie wynagrodzenia analizować ze zdrowym rozsądkiem i nie traktować wynagrodzenia jako jedyny instrument do motywowania pracownika. Osoba, która np. wie i rozumie co ma robić, czuje się potrzebna i doceniona w firmie, zna system kar i nagród i jest z niego egzekwowana to jest pracownik, który jest zmotywowany. A nie „a #!$%@? idę #!$%@?ć jakiś szajs żeby
  • Odpowiedz
@KarmazynowyJanush: Dlaczego galerie handlowe miałyby zakłócać sygnał GSM? Jeśli chodzi ci o to że sygnał w nich jest słabszy, to dlatego że wiele galerii jest budowanych z metalu i działają jak klatki faradaya, aczkolwiek wiele galerii podpisuje również umowy z operatorami by mieć własne BTS'y w środku galerii. Żadna sensowna duża firma nawet nie myśli o zagłuszaniu. Tylko januszexy nie potrafią tego zrozumieć...
  • Odpowiedz
@jmuhha: Jeszcze koniecznie przy wyjściu z toalety postawcie wagę i ważcie każdego aby sprawdzić ile obywatela mniej z tej ubikacji wychodzi niż weszło, a potem potrącajcie za każdy kilogram stosowną stawkę z pensji. ;) #pdk
  • Odpowiedz
@dotted: ziomek usiadz, zobacz co napisales, zobacz ze to co napisales jest totalnie z dupy i wyjete z kontekstu... w izraelu np to funkcjonuje ale rozumiem ze wiesz lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@KarmazynowyJanush: Nic takiego się nie dzieje - ani w izraelu, ani w USA, ani w europie, ani w zasadzie nigdzie. Takie praktyki są nielegalne i nie mają żadnego wytłumaczenia na ich zastosowanie.

  • Odpowiedz
@jmuhha: Możesz zrobić to z kartami przy wejściu, ale radziłbym też aby powiedzmy jednej godziny tak w miesiącu nie wliczał, to pozwoli pracownikom załatwić swoje potrzeby i ukróci siedzenie na fb po 20 minut dziennie
  • Odpowiedz