Wpis z mikrobloga

Ostatnio treningi stały się dla mnie bardziej wymagające i cięższe, wszystko za sprawą pogody która po prostu męczy. Trening w takich warunkach jest naprawdę o wiele cięższy, ale jak zawsze szukam pozytywnych stron - skoro teraz daję radę, to jak łatwo będzie ćwiczyć jesienią/zimą :)

Dzisiaj robiłem floor press 1RM, 2 miesiące temu ledwo poszło 201kg przy okropnie ciężkim grindzie. Dzisiaj jedynie skromny PR - 204kg, ale poszło właściwie bez grindu, bardzo gładko. Dalej nie dokładałem, bo czułem że to nie mój dzień i mentalnych sił na kolejny 1rep max po prostu nie mam.

Następnie JM press tutaj PRy lecą cały czas
2 miesiące temu 120kg x 6, 1 miesiąc temu 130kg x 7, dzisiaj 135kg x 7

Muszę ten triceps szczególnie katować, bo ciągle on jest moim weak linkiem, za każdym razem jak nie jestem wstanie wycisnąć to właśnie w górnej połowie, 2/3 ruchu.

Cel na ten rok jest zrobić 220-230kg raw na ławie. Czyli wystarczy dodać do floor press jeszcze z 10kg, i to mi da pożądany wynik na ławie, więc cel jest już blisko :)

Cały trening
Floor press - 204kg x 1
JM press - 135kg x 7
DB rows - 72,5kg 3x8
Lat pulldown - 4x10
Triceps pushdown - 4x8

#strongaf #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy
  • 4
@ChoNoTu: Wkleje informacje z jednego mojego poprzedniego wpisu, jak masz jakieś jeszcze pytania to wal.

Moim zdaniem jest to jedno z najlepszych ćwiczeń na poprawę wyciskania na ławie i prawdziwy test siły upper body.
Co ciekawe nie często widzę aby ktoś to ćwiczenie robił, a jak już robi to źle/nieoptymalnie, bo celem nie jest sam wynik we floor pressie, ale poprawa wyniku w wyciskaniu na ławie POPRZEZ floor press. Najczęstsze powiedzmy