Wpis z mikrobloga

Początek XIX wieku, władcy państw mówią: "Dajmy mężczyznom prawa wyborcze, to będzie można ich przymusem wcielać do armii jako żołnierzy, bo się im powie, że skoro "rządzą" (XDDDDDDD) państwem, to mają wobec niego obowiązek darmowego oddania życia".

Koniec XIX wieku, sufrażystki mówią: "My też chcemy praw wyborczych"

Władze do sufrażystek: "Nie, bo przecież nie będzie dla was poboru"

Sufrażystki do władz: "No ale my chcemy, dajcie nam prawa wyborcze".

Władze do sufrażystek: "Nie, bo wtedy mężczyźni nie będą chcieli ginąć milionami za nas w okopach, a jak wygra wróg, to nie da wam praw wyborczych"

Sufrażystki do władz: "No to my ich będziemy wyzywać od przegrywów i stulejarzy, jak nie będą chcieli iść na śmierć, wtedy będą masowo popełniać samobójstwa, czy to wieszając się, czy to idąc na śmierć w okopach"

Władze do sufrażystek: "Dobra, macie swoje prawa wyborcze za darmo, a mężczyźni dalej mają za te prawa wyborcze ginąć milionami, jeśli wywołamy jakąś wojnę".

Lata 1914-1918: Na frontach Wielkiej Wojny ginie i zostaje uznanych za zaginionych (tj. ginie w taki sposób, że nie da się zidentyfikować ciała, lub rozpoznać tego co z niego zostało) 16 milionów mężczyzn, a 20 milionów zostaje ciężko rannych, do ciężkiego kalectwa włącznie.

Lata 1918-1939: Coraz więcej państw przyznaje kobietom prawa wyborcze, ale pobór dalej obowiązuje tylko mężczyzn. Niecałe sto lat później zostanie to nazwane "męskimi przywilejami".

Lata 1939-1945: Mężczyźni realizują swoje "przywileje", tym razem ginie ich na frontach II wojny światowej 25 milionów, gdy są masowo powoływania, szkoleni przez parę tygodni i wysyłani w każdy zakątek świata, aby ginąć od kul, bomb, artylerii, głodu, zimna czy w masowych mordach na jeńcach.

W ZSRR z rocznika 1923 wojnę przeżywa 3% mężczyzn.

Czas leci, feministki żądają coraz więcej praw, a ostatnio i przywilejów, a dziś, 100 lat od zakończenia I Wojny Światowej, dalej większość państw świata, w tym i Polska, zachowało sobie prawo do powołania do wojska wyłącznie mężczyzn, choć większość z nich ma w konstytucji zapisaną równość wszystkich obywateli.

W takim USA, ostoi równouprawnienia i wolności, gdy facet nie zgodzi się na zapisanie na listę pobór ową, to nie pozwolą mu nawet prawa jazdy na samochód zrobić, bo "nie wypełnia obowiązku wobec ojczyzny", gdy w tym samym czasie feministki nie mają żadnych obowiązków tego typu, a mimo ciągle doszukują się kolejnych "dyskryminacji" takich jak to, że facet nie siedzi w tramwaju ze złączonymi kolanami, nawet jeśli siedzi na pojedynczym miejscu.

Poniżej reakcja amerykańskich kobiet na baita od 4chana, mówiącego, że Hilary Clinton zamierza wprowadzić pobór również dla kobiet, w ramach równouprawnienia.

#feminizm #rozowepaski #niebieskiepaski #historia #ciekawostki #takaprawda #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #wojsko
L.....i - Początek XIX wieku, władcy państw mówią: "Dajmy mężczyznom prawa wyborcze, ...

źródło: comment_yXuQuGT9dsehNk4Y3L4Wm43TlZEOXHtZ.jpg

Pobierz
  • 62
: A do XIX wieku to chłopy nie musiały brać udziału w wojnach, co nie?


@kizi: pierwszy powszechny pobór zrobiono w czasie Rewolucji Francuskiej do walki z koalicją antyfrancuską.

Wcześniej, w cywilizowanych krajach, służba wojskowa była ściśle powiązana z posiadaniem obywatelstwa.

W takiej I Rzeczypospolitej coś takiego jak przymusowy pobór wcale nie istniało, nawet dla obywateli, czyli szlachty, bo szybko wymuszono na królu prawo zezwalające na pospolite ruszenie tylko w przypadku
@Lawrence_z_Arabii: Choćby w średniowieczu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojsko_polskie_w_okresie_wczesnofeudalnym
A zresztą, jakie to ma znaczenie? Obowiązkowa służba wojskowa byłaby wprowadzona tak czy siak, nadanie praw wyborczych było tylko przykrywką i sam się z tego wyśmiewasz.
Walczcie o zniesienie obowiązku poboru, poprę to. A nie jakieś bzdurne teksty o sufrażystkach.
One przynajmniej umiały zawalczyć o swoje.
@Lawrence_z_Arabii ale wiesz, że w Stanach zaczynało brakować rąk do pracy i fala emigracji z początku XX wieku nie latała dziur, bo nawet się do fabryk nie nadawali nieanglojezyczni panowie. Gospodarka potrzebowała pracownika już obojętnie jakiej płci, bo i praca stawała się mniej wyczerpująca z powodu wielu czynników.
Przyznanie praw wyborczych kobietom sprowadziłes do tego, że panie zakrzyczaly rządy i dla świętego spokoju dano im wymarzone przywileje, co według mnie jest skrajna