Wpis z mikrobloga

Testowa trasa po dołożeniu 10 ogniw, według hulajnogi 26.66km w dwie strony, tryb eko, po powrocie 54% baterii. Oczywiście odzyskiwanie wysokie, zastępowało większość hamowań.

Polecam każdemu, koszt niewielki 100-120zł, żadnych zmian w elektronice, oryginalny bms, dochodzi jedynie 10 ogniw i co najważniejsze - mieszczą się w oryginalnej obudowie, zachowujemy w 100% fabryczny wygląd hulajnogi, żadnych doczepianych pojemników czy obniżonej podłogi. Dla mnie to było kluczowe. Wielkie dzięki @eSUBA94 za pomysł.

Także koszt to w 100% koszt ogniw, można dołożyć takie jak fabryczne albo inne tańsze, ja chciałem maksymalnie wykorzystać miejsce więc wziąłem najlepsze jakie znalazłem LG 3500mAh 10A, realnie koło 3100-3200.

Poboczne zalety to np. obniżona temperatura baterii o kilka stopni, oryginalne ogniwa są mniej obciążone. ;-)

#m365 #xiaomi #hulajnogaelektryczna
Wu70 - Testowa trasa po dołożeniu 10 ogniw, według hulajnogi 26.66km w dwie strony, t...

źródło: comment_RPVUCjD11GQGW0ypMXZqcoIrKedZLvpt.jpg

Pobierz
  • 94
Cześc,
Też chcę dołożyć ogniwa zgodnie z instrukcją. Mam kilka pytań, będę wdzięczny za odpowiedź:
1. Po rozcięciu folii baterii, trzeba później ją jakoś zakleić? Jeśli tak to jak to lepiej zrobić?
2. Czy po dodaniu ogniw trzeba robić coś z softem? Czy wystarczy tylko naładować?
3. Co to za program w którym widać stan Cell?
@dragus1208: Cześc,
Też chcę dołożyć ogniwa zgodnie z instrukcją. Mam kilka pytań, będę wdzięczny za odpowiedź:
1. Po rozcięciu folii baterii, trzeba później ją jakoś zakleić? Jeśli tak to jak to lepiej zrobić?
2. Czy po dodaniu ogniw trzeba robić coś z softem? Czy wystarczy tylko naładować?
3. Co to za program w którym widać stan Cell?
Bardzo proszę o pomoc. Dołożyłem 10 ogniw zgodnie z instrukcją. Napięcie na c05 trochę większe niż reszta, ale to ok. Wyjechałem na test, brak zwiększenia zasięgu. Przy wadze 87 kg miałem zasięg koło 20 km, wyjeździłem baterie do 30%, przejechałem około 15 km. Skoro napięcie się zmieniło na cell to znaczy, że dodatkowe ogniwa dobrze podłączone, ale dlaczego brak skutku? Dodatkowo z 30% bateria naładowała się za 3 godziny. Jakoś zaszybko dla
MrShady - Bardzo proszę o pomoc. Dołożyłem 10 ogniw zgodnie z instrukcją. Napięcie na...

źródło: comment_V1uiutEil472PQY1IbkIP7O1noqcbNt1.jpg

Pobierz
@MrShady: problem został rozwiązany dzięki pomocy @Wu70. Zwiększone napięcie na jeden cell pokazało że coś jest nie tak i dalej bateria niż cell05 nie ładuje się. Po sprawdzeniu okazało się że jeden przewód odpadł od baterii. Przylutowałem i wszystko działa poprawnie.
hej! szukam kogoś kto będzie w stanie mi w okolicach gdańska taką robotę zrobić, tj dołożyć ogniwa do hulajki. Moja wiedza i zdolności elektryczne są na poziomie tragicznym, stąd płacę dobra kase i nie będe januszem :) pliz kontakt priv
Witam Panowie, czy spotkał się ktoś z przypadkiem pogorszenia zasięgu po dokonaniu modyfikacji. Co może być przyczyna takie stanu rzeczy? Pozdrawiam