Wpis z mikrobloga

Testowa trasa po dołożeniu 10 ogniw, według hulajnogi 26.66km w dwie strony, tryb eko, po powrocie 54% baterii. Oczywiście odzyskiwanie wysokie, zastępowało większość hamowań.

Polecam każdemu, koszt niewielki 100-120zł, żadnych zmian w elektronice, oryginalny bms, dochodzi jedynie 10 ogniw i co najważniejsze - mieszczą się w oryginalnej obudowie, zachowujemy w 100% fabryczny wygląd hulajnogi, żadnych doczepianych pojemników czy obniżonej podłogi. Dla mnie to było kluczowe. Wielkie dzięki @eSUBA94 za pomysł.

Także koszt to w 100% koszt ogniw, można dołożyć takie jak fabryczne albo inne tańsze, ja chciałem maksymalnie wykorzystać miejsce więc wziąłem najlepsze jakie znalazłem LG 3500mAh 10A, realnie koło 3100-3200.

Poboczne zalety to np. obniżona temperatura baterii o kilka stopni, oryginalne ogniwa są mniej obciążone. ;-)

#m365 #xiaomi #hulajnogaelektryczna
Wu70 - Testowa trasa po dołożeniu 10 ogniw, według hulajnogi 26.66km w dwie strony, t...

źródło: comment_RPVUCjD11GQGW0ypMXZqcoIrKedZLvpt.jpg

Pobierz
  • 94
  • Odpowiedz
@Wu70: super, dziękuję Ci bardzo, pochwalę się jak skończyła się operacja ( ͡° ͜ʖ ͡°). W razie czego napiszę w tym wątku z dodatkowymi pytaniami.
Dalej się sprawdza tak swoją drogą?
  • Odpowiedz
@TheRealMikz: jasne, jak coś to pytaj. ;-) Moich dwóch już nie mam bo sprzedałem przed zimą (za zimno na jazdę a używaliśmy tylko rekreacyjnie dla zabawy). Jak na wiosnę nie pojawi się nowy model to znowu kupię m365 i na pewno dołożę ogniwa.
Ogólnie przez zasadę działania nie ma możliwości na dodatkowe problemy. Możesz jedynie zrobić wadliwy montaż, np. słabo kabelek przylutujesz i odpadnie od wibracji albo się złamie jak go
  • Odpowiedz
@ralphinistrator: @TheRealMikz: ja też z pół roku temu dołożyłem i męczyłem chłopaków jak się sprawdza. super mod polecam. Mini poradnik --->

1. Wymagania:
- Średniozaawansowana obsługa lutownicy.
- przewody około 2-3m bardzo cienkie będą się grzać, grubych nie ułożysz w ciasnym środku.
- polecam małą kostkę szybkozłączkę (choć nie jest wymagana)
- dobra taśma izolacyjna i/lub duże koszulki termokurczliwe.
- 10 sztuk ogniw 18650. (3.6V lub 3.7V)
- narzędzia (mały
uzior - @ralphinistrator: @TheRealMikz: ja też z pół roku temu dołożyłem i męczyłem c...

źródło: comment_sf7OmIZSheF8pcXl4udM2s3ePSxI6TxV.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@uzior: dzięki za fajną instrukcję. Mam pytanie czy 18650 muszą mieć wew. zabezpieczenia czy BMS hulajnogi nie pilnuje przed nadmiernym naładowaniem/rozładowaniem? Bo cena zabezpieczonych ogniw ok. 40 zl/szt. Pzdr
  • Odpowiedz
@uzior: czy te akumulatorki do których podesłałeś link posiadają zabezpieczenia o których wspominałeś? (sprzedawca nic nie mówi na ten temat).

Czy dysponujecie łopatologicznym schematem do której blaszki ori akumulatora przylutować który biegun jakiego ogniwa? Niby wiem ale jednak przy zabawie z takimi dużymi prądami wolę mieć 200% pewności.
  • Odpowiedz
@dragus1208: To był przykładowy, bo sporo osób używało tego modelu. Ma zabezpieczenia termiczne i ciśnieniowe. Prądami powinien się zająć BMS.

ad. 2 Kup najprostszy multimetr za 20zł. Poza tym mój rysunek wyżej jest chyba dokładny :P
  • Odpowiedz
Do kierownicy mieści się 6 sztuk (PODOBNO!! Mi się udało tylko 4 wepchnąć, w takim wypadku trzeba trochę podskubać mocowanie oryginalnej baterii żeby za też się zmieściły dwie sztuki.


@uzior: zmieści się każdemu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Za pierwszym razem też nie widziałem tam miejsca na więcej i z przodu upchnąłem dwie.
W drugiej hulajnodze wrzuciłem już 6 sztuk do tej rury i i uwaga dla wszystkich
  • Odpowiedz
@johni4k: nie ma szans, kolejne możliwości to wymiana wszystkich ogniw na 3500, obniżenie podłogi i większa bateria albo poszerzenie i dodatkowe ogniwa z boku.
Raczej wszystko bez sensu więc jak ciągle będzie mało zasięgu to dokładasz dodatkową zewnętrzną baterię 10s4p i podwajasz zasięg
  • Odpowiedz
Skorzystałem z mojego schematu i wszystko działa jak powinno. 10 ogniw Sanyo 3500mAh, przewody jak dobrze pamiętam linka full miedź 1,5mm2. Pokonałem już jakieś 200km po modyfikacji i bez żadnych problemów. W trybie Eco na modzie silnika na 750w przy przebiegu 26km miałem 50% baterii. Normalnie korzystałem z kersu, trasa zróżnicowana bo zdarzały się podjazdy i zjazdy. Co do temperatury to jest naprawdę super, pomimo panujących na zewnątrz ponad 30C upałów temperatura
  • Odpowiedz