Wpis z mikrobloga

Testowa trasa po dołożeniu 10 ogniw, według hulajnogi 26.66km w dwie strony, tryb eko, po powrocie 54% baterii. Oczywiście odzyskiwanie wysokie, zastępowało większość hamowań.

Polecam każdemu, koszt niewielki 100-120zł, żadnych zmian w elektronice, oryginalny bms, dochodzi jedynie 10 ogniw i co najważniejsze - mieszczą się w oryginalnej obudowie, zachowujemy w 100% fabryczny wygląd hulajnogi, żadnych doczepianych pojemników czy obniżonej podłogi. Dla mnie to było kluczowe. Wielkie dzięki @eSUBA94 za pomysł.

Także koszt to w 100% koszt ogniw, można dołożyć takie jak fabryczne albo inne tańsze, ja chciałem maksymalnie wykorzystać miejsce więc wziąłem najlepsze jakie znalazłem LG 3500mAh 10A, realnie koło 3100-3200.

Poboczne zalety to np. obniżona temperatura baterii o kilka stopni, oryginalne ogniwa są mniej obciążone. ;-)

#m365 #xiaomi #hulajnogaelektryczna
Wu70 - Testowa trasa po dołożeniu 10 ogniw, według hulajnogi 26.66km w dwie strony, t...

źródło: comment_RPVUCjD11GQGW0ypMXZqcoIrKedZLvpt.jpg

Pobierz
  • 94
Hej,

super pomysł na zwiększenie zasięgu.
Mam pytanie czy wejdzie 10 aku 21700?

czy te 3 mm więcej średnicy nie zablokują sie w kolumnie?
no i czy te 4 brakujące akumulatory da się upchnąć w podłodze?

Niby 500mAh to nie duża różniąca (zakładam typowe 3500 do 4000) ale zawsze kilka km więcej ;)
Wu70 nie rozumiem bo na schemiace jest podłączenie szeregowe + do - więc nie zwiększamy pojemności a napięcie. Nie rozumiem tego moim zdaniem powinno się wpiac równolegle. Możesz dać inny schemat. Chce zrobić taką baterie
@25802117: hmm, dziwne. U mnie normalnie się trzymała przy każdej tak samo, może spróbuj trochę obok tam gdzie te blaszki dalej biegną, już nie pamiętam dokładnie jak to wyglądało

@rafal-suda: nie dodałeś @ i mnie nie zawołało więc dopiero teraz odpowiadam. Równolegle jest każde pojedyncze ogniwo do 3 oryginalnych więc do każdych oryginalnych 3 ogniw połączonych równolegle dokładasz jeszcze jedno, no a wiadomo że za nimi są kolejne szeregowo więc
Odgrzeje troszkę kotleta. Chcę w ten sposób podłączyć dodatkowe ogniwa ale nie 10 lecz 20. Może mieć to jakieś negatywne skutki?
Odgrzeje troszkę kotleta. Chcę w ten sposób podłączyć dodatkowe ogniwa ale nie 10 lecz 20. Może mieć to jakieś negatywne skutki?


Nie ale gdzie chcesz je zmieścić?

Jak na zewnątrz to dużo kabli do prowadzenia.

Można wtedy też zgrzać pakiet normalnie i dać mu osobny bms a całość połączyć już tylko 2 kablami po prostu 2 pakiety równolegle.
Sory za odgrzanie kotleta ale może ktoś pomóc z okolic Sosnowca? ( ͡º ͜ʖ͡º) nie za darmo oczywiście samemu się boje tego ruszac bo jeszcze coś zepsuje, pacjent to klasyczna emka 365
@JareckiDG: mam blisko do sosnowca ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale to zależy jak dużo pomocy potrzebujesz i jak ogarniasz lutowanie. Kilka postów wyżej jest mój dokładny poradnik.
Czy jest możliwość wpięcia mniejszej ilości ogniw? Mam 6 ogniw "EVE ICR18650-26V 2500mAh 7.65A" dokładnie takie same jak siedzą w baterii mojej M365, czy jeśli wepnę je według schematu @Wu70 to nie będzie problemów w stylu że niektóre cele będą się rozjeżdżały?
@Yakuzoo: w opisany sposób minimum 10, każda cela musi dostać tyle samo ogniw. Jest to najprostsze, nie wymaga żadnych modyfikacji bmsa/ładowania itp.
Mógłbyś alternatywnie inaczej podłączyć żeby dodać 6 sztuk jako 2s3p, czyli razem 12s3p (wyższe napięcie całej baterii, lepszy power) ale musiałbyś ogarnąć BMSa i ładowanie pod to, do zrobienia ale raczej nie chcesz tego robić.

@5MinutWolnosci możesz 10, 20, 30, 100 itp ( ͡° ͜ʖ ͡°