Wpis z mikrobloga

Testowa trasa po dołożeniu 10 ogniw, według hulajnogi 26.66km w dwie strony, tryb eko, po powrocie 54% baterii. Oczywiście odzyskiwanie wysokie, zastępowało większość hamowań.

Polecam każdemu, koszt niewielki 100-120zł, żadnych zmian w elektronice, oryginalny bms, dochodzi jedynie 10 ogniw i co najważniejsze - mieszczą się w oryginalnej obudowie, zachowujemy w 100% fabryczny wygląd hulajnogi, żadnych doczepianych pojemników czy obniżonej podłogi. Dla mnie to było kluczowe. Wielkie dzięki @eSUBA94 za pomysł.

Także koszt to w 100% koszt ogniw, można dołożyć takie jak fabryczne albo inne tańsze, ja chciałem maksymalnie wykorzystać miejsce więc wziąłem najlepsze jakie znalazłem LG 3500mAh 10A, realnie koło 3100-3200.

Poboczne zalety to np. obniżona temperatura baterii o kilka stopni, oryginalne ogniwa są mniej obciążone. ;-)

#m365 #xiaomi #hulajnogaelektryczna
Wu70 - Testowa trasa po dołożeniu 10 ogniw, według hulajnogi 26.66km w dwie strony, t...

źródło: comment_RPVUCjD11GQGW0ypMXZqcoIrKedZLvpt.jpg

Pobierz
  • 94
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@adis250: lutowałem, ładnie poszło. Napięcia nie muszą być takie same ale lepiej zbliżyć i nie podłączać dwóch skrajnych stanów (naładowane-rozładowane).
Za to ważniejsze jest, żeby nowe 10 ogniwa miały wyrównane napięcia między sobą bo BMS w hulajnodze jest głupi i w zasadzie nie potrafi zbalansować pakietu.
  • Odpowiedz
@MatekGagatek: @Wu70: @eSUBA94:
Mam już kupione 10 ogniw, kabelki polutowane, zostało podłączyć się do fabrycznej baterii. W związku z tym mam pytanie, wystarczy się wlutować tylko do tych blaszek widocznych na zdjęciu (kilka postów wyżej)? Czy muszę wykręcać baterię, żeby podpiąć jeszcze gdzieś od spodu?
  • Odpowiedz
@MatekGagatek: @Wu70: Jak się sprawują wasze przeróbki? Nic się nie przetarło, obiło, zwarło, BMS ogarnął? Bo właśnie kupiłem 10 sztuk baterii ale jak otworzyłem obudowę to zwątpiłem...
  • Odpowiedz
@uzior: zero problemów, mam w dwóch hulajnogach i jeszcze nie otwierałem żeby coś poprawić. ;-) 40km powtarzalny zasięg, jeszcze kilka da się urwać wyjeżdżając baterię do zera.
Ogniwa (wszystkie) mniej obciążone, rozładowywane mniejszym prądem, ładowane też mniejszym prądem, niższa temperatura więc same plusy i na żywotność na pewno wpłynie pozytywnie.

Też zwątpiłem jak pierwszy raz otworzyłem ale idzie bez problemu, do drugiej to już chwila moment i zapakowałem. Ważne żeby
  • Odpowiedz
@TheRealMikz: nie ma w oprogramowaniu sekcji która pokazuje ilość równolegle połączonych ogniw więc ile ich nie podepniesz albo nawet usuniesz 10 oryginalnych to dla hulajnogi to nie robi różnicy.

Poziom baterii w % będzie zawsze działał poprawnie.
Poziom baterii w pozostałej pojemności będzie działał źle bo i oryginalnie działa źle, to jedynie wynik powyższych procentów ze stałej wartości 7800.
  • Odpowiedz
@TheRealMikz: te wskazania Cell 1-10 to napięcia cel i ogniw połączonych szeregowo których było i będzie 10, wszystkie będą poprawne. Nigdzie nie masz informacji że w każdej celi są teraz 3 ogniwa a potem będą 4. Wygląda to potem tak samo jak teraz
  • Odpowiedz
@TheRealMikz:
1. Niewiele, 45-50g sztuka
2. Nie mierzyłem dokładnie ale można się posiłkować matematyką, prąd ładowania zostaje bez zmian i jeśli oryginalne 7800mAh ładuje się 5h to 11000mAh jakieś 7h, z tym że jeśli obydwie będziesz ładował przez 5h to ta większa naładuje się trochę bardziej w tym samym czasie (w mniejszej pod koniec spadnie prąd ładowania)
  • Odpowiedz