Wpis z mikrobloga

Testowa trasa po dołożeniu 10 ogniw, według hulajnogi 26.66km w dwie strony, tryb eko, po powrocie 54% baterii. Oczywiście odzyskiwanie wysokie, zastępowało większość hamowań.

Polecam każdemu, koszt niewielki 100-120zł, żadnych zmian w elektronice, oryginalny bms, dochodzi jedynie 10 ogniw i co najważniejsze - mieszczą się w oryginalnej obudowie, zachowujemy w 100% fabryczny wygląd hulajnogi, żadnych doczepianych pojemników czy obniżonej podłogi. Dla mnie to było kluczowe. Wielkie dzięki @eSUBA94 za pomysł.

Także koszt to w 100% koszt ogniw, można dołożyć takie jak fabryczne albo inne tańsze, ja chciałem maksymalnie wykorzystać miejsce więc wziąłem najlepsze jakie znalazłem LG 3500mAh 10A, realnie koło 3100-3200.

Poboczne zalety to np. obniżona temperatura baterii o kilka stopni, oryginalne ogniwa są mniej obciążone. ;-)

#m365 #xiaomi #hulajnogaelektryczna
Wu70 - Testowa trasa po dołożeniu 10 ogniw, według hulajnogi 26.66km w dwie strony, t...

źródło: comment_RPVUCjD11GQGW0ypMXZqcoIrKedZLvpt.jpg

Pobierz
  • 94
@Wu70: Wow, jestem pod wrażeniem! A zrobiłbyś coś takiego na zamówienie? Ja niestety nie mam ani umiejętności, ani wiedzy, ani narzędzi żeby coś takiego wykonać :) Dużo płacę
@Jake_921: zbyt amatorska robota żeby komuś oddać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak wszystko będzie dobrze po kilku trasach to niedługo dokładam do drugiej bo mam dwie i ogniwa już czekają
@Zeddzik: kupujesz 10 ogniw i lutujesz kilka kabelków do baterii, nic szczególnego, baterii nie musisz w żaden sposób rozbierać czy coś, wystarczy rozciąć osłonę i później zakleić, na koniec upychasz wszystko w obudowie co jest trochę
@Carlos_Irwin_Estevez: wszystko to kwestia cen, jeśli weźmiemy m365 z polskiej dystrybucji za 1800zł i policzymy ile musimy w nią włożyć i co ztuningować to rzeczywiście można za 2600zł kupić szybszego speedwaya mini 4 ale jak ktoś ma hulajnogę xiaomi z chin za 1200zł to sporo kasy w kieszeni zostaje
@Carlos_Irwin_Estevez: jako fan xiaomi oczywiście nie było takiej opcji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale tak szczerze to jeżdżę w 100% rekreacyjnie, zatłoczone ścieżki nad morzem itp. Do tego z dziewczyną, więc wystarcza nawet na eko, a na normalu to już zupełnie i szybciej byłoby raczej już niebezpieczne. Bardziej mi zależy na baterii żeby mieć spory Gdańsk w zasięgu ;-)

Oczywiście jak ktoś kupił np. na dojazdy do
@Zamaskowany_Kotek: też tak myślałem, a jak otworzyłem pokrywę to już chciałem oddawać ogniwa ;-)
4 wchodzą w łączenie z kierownicą na dole, tam gdzie kable idą, bardzo luźno i spokojnie wkładasz.
Kolejne 4 z przodu od strony przedniego koła obok bmsa, trochę trzeba się namęczyć bo obudowa jest zaokrąglona ale da radę.
Ostatnie 2 z przeciwnej strony na samym końcu za baterią
@Jelen_Szlachetny: nie ma żadnego problemu bo łączac równolegle masz połączone 4 ogniwa, 3x2600+1x3500 i wszystkie mają takie same napięcie, w czasie działania i podczas ładowania, czyli wszystkie naładują się do pełna, równolegle możesz łączyć różne pojemności, dlatego opłaca się dołożyć bardzo dobre ogniwa.

Oczywiście w związku z tym, że napięcia się automatycznie wyrównują to zmienny jest rozkład prądu, pojemniejsze ogniwo oddaje (lub pobiera przy ładowaniu) większy prąd żeby szły równo z
@Wu70: Do ogniw normalnie lutowałeś kable czy robiłeś zgrzewy? Czy przy podłączaniu ogniw do baterii hulajnogi muszą mieć takie same napięcie jak bateria?