Wpis z mikrobloga

@TiIa dalabyś radę mi napisać proporcje i jaka mąka? Bo nie mam niestety jak oglądnąć :c Ja ogółem zawsze robiłam 1,5 szklanki mąki na 0,5 szklanki wody z drożdżam i cukrem (odrobina oleju/oliwy). Mąki 0 nie udało się dorwać, ale na 390 wychodzi o niebo lepsza niż 500/550
@pieczarrra ja mniej więcej na 750g. Maki dodaje szklankę (dużą Ikeową, 300ml) ciepłej wody z rozpuszczonymi w niej drożdżami (ja daję suche drożdże, bo ze świeżymi to różnie bywa). Paczka takich suchych drożdży ma jakieś 7 gram może. Do tego łyżeczka cukru, łyżeczka soli (albo ciut więcej, zależy jaka sól jest słona ;p) no i ze dwie łyżki oliwy z oliwek. Wyrabiam to ciasto długo, aż będzie elastyczne i gladziutkie. Musi mieć.taka
https://allegro.pl/listing?string=KAMIE%C5%83%20PIZZY&description=1ℴ=qd&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-wp-aut-1-2-0329

Włoska pizza pieczona na kamieniu - cienkie ciasto - składniki:

CIASTO NA PIZZĘ (porcja na 4 pizze o średnicy około 28 cm):
1 kg mąki pszennej typ 500 albo 00
1.5 łyżki stołowej cukru
1.5 łyżeczki soli
50 ml oleju
0.5 l letniej wody
20 g drożdży

Włoska pizza pieczona na kamieniu - cienkie ciasto - sposób przygotowania: Rozdrobnić drożdże z cukrem i zalać wodą. Dodać sól i dobrze wymieszać.
@TiIa: Jakbym kupował piekarnik teraz to bym brał mocniejszy niż 250 stopni (ale na wynajętym mieszkaniu jest co jest). Chyba są do 320. Jaka grubość kamienia? Szamot czy inny?