Wpis z mikrobloga

@TiIa: 7-8 minut na kamieniu i to jeszcze z termo, co?! To ja nie wiem jak ty to robisz, ja robię według tego Włocha co niedawno był na wypoku i pokazywał błędy przy produkcji pizzy. Na normalnej blasze pokrytej pergaminem trzymam jakieś 5,5 minuty w 250 bez termo i wystarczy w zupełności. Trójkąt pizzy się powinien dać zgiąć kciukiem i środkowym palcem żeby dziubek sterczał a nie opadał.
@TiIa: Pizza na innych pomidorach niż San Marzano jest niejadalna. Raz zjesz i już koniec. Pomijam fakt że Buffali nie zmiesszałaś z parmezanem bo buffala się gorzej topi niż zwykła mozzarela i tutaj na pierwszy plan wchodzi parmezan.

PS. Ciasta nie musisz wcale ugniatać długo. Musisz je ROZCIĄGAĆ i potem składać po to aby wytworzyły ścięgna glutenowe, dzięki temu osiągniesz super konsytencje ciasta przy minimalnej nakładzie czasu i siły. Samo ubijanie
@TiIa: a jaka jest od spodu? U mnie niestety co byl nie robil to spod jest zawsze biały :( (mimo ze pizza upieczona i niby dobra) tez na kamieniu robie.
@KochanekAdmina cieszę się, że jesteś ekspertem od pizzy, ale nie napisałam ze szczegółami jak pizzę wyrabialam. A konsystencja ciasta była idealna. Co do pomidorów, robiłam kiedyś na San Marzano, są dobre, ale korzystałam ze składników, które akurat miałam w domu. To domowa pizza, a nie konkurs pizzaiolo. Poza tym, zauważyłam, że tutaj uwielbia się wytykać błędy każdemu, nie ważne, że on jest zadowolony ze swojej pracy, nie ważne, że komuś to bardzo
ale nie napisałam ze szczegółami jak pizzę wyrabialam

Wyrabiam to ciasto długo, aż będzie elastyczne i gladziutkie


@TiIa: Sam fakt że wyrabiasz DŁUGO (cokolwiek to znaczy xD) mówi że chyba coś robisz źle bo żeby osiągnąć idealną plastelinową konsytencje wystarczy 5 minut.

Jak już coś robić to porządnie. Robienie domowej w pizzy z słabych składników vs zrobienie domowej pizzy dopłacając 5zł do placka z topowych składników jednak robi różnice.

A nikt
@KochanekAdmina no i właśnie taki jesteś wszystkowiedzacy. Przecież stałeś nade mną ze stoperem w ręku i widziałeś jak wyrabiam ciasto. Z góry założyłeś, że ten gość to mężczyzna. Oczywiście, typowo, różowy nie może zrobić nic dobrze, bo jest chwalony za to, że jest tylko różowym, nie za swoją dobrą pracę. Nie uważam, że robiłam pizzę z #!$%@? składników. Jestem zadowolona z efektu i smaku, a Ty możesz sobie boldupić że coś było
@TiIa: No jak śmie skrytykować proces który dokładnie opisałaś xD Pomyślałaś że wykop to niemal jak realne życie i że możesz robić cokolwiek, a atencja spłynie, a to #!$%@?, banda wykopków nie pod uwagę że jesteś kobietą i jest zakaz wytykania ci błędów nawet jeśli to konstruktywna krytyka xDDDDD