Wpis z mikrobloga

  • 1599
Mam do pracy na 14, a o 8 rano ustalono zebranie pracownicze -.- No przecież to jest niepoważne, jeszcze ja mam spory kawał do tej roboty. Zupełne nieposzanowanie mojego czasu. Początkowo miałam mieć na 15, ale mi zmieniono wczoraj na 14 właśnie i wiedziałam, że nie dam się tak zrobić. Oczywiście cała góra ma na rano, więc im lotto. Już miałam telefon z pytaniem, gdzie jestem i w sumie biorę pod uwagę, że mnie wywalą, bo zupełnie nie przywykli do tego, że ktoś może się im przeciwstawić. Także no, zobaczymy. Ech nie.będę z siebie robić frajera za taką kasę.
  • 246
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@bizonsky wiesz gdybym miała wczoraj nawet na pop, dziś wolne, to ja bym przyszła rano na to p-----l00ne zebranie, tak czy owak, oni bardzo nie lubią sprzeciwu, nie ma znaczenia, czy słusznego, czy nie, a ja za długo sama się utrzymuję żeby dawać się robić w wałka, wywiązuję się z obowiązków, nie jest tak, że robię gównoburzę w tej robocie dla atencji, czy nie wiem czego
  • Odpowiedz
no w każdym razie gdybyś przyszła na 8 to licząc następną dobę do godziny 8 i 11h nieprzerwanego wypoczynku jest takie założenie:
Masz na 8:00. pół godzinki i idziesz do domu
od 8 do 14 jest 6 godzin przerwy
Pracujesz od 14:00 do 22:00 i idziesz do domu
od 22:00 do 8:00 jest 10h.
Pracodawca nie zapewnił 11h przerwy w ciągu doby.
  • Odpowiedz
@megana_: co sie przejmujesz ta rozmowa. powiedz prosto z mostu, ze uwazasz stawianie sie na 8 na jakies gownozebranie, chociaz masz na 15 do roboty za mocno nie wporzadku, bo tracisz na dojazdy czas i hajs. jakby nie mogli dwoch zebran zrobic, jedno rano drugie po poludniu i elo.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@bizonsky z nimi nie ma lekko, w zeszłym tygodniu zwolnili stałą pracownicę bez podania przyczyny (nie będę już może opisywać całej sytuacji), ona dodała wpis na fb, że nam dziękuje za współpracę, nikt nie komentował, wiadomo każdy się boi, ja znając sytuację, odniosłam się i dość dyplomatycznie (ostrożnie żeby nie mieli haka) skomentowałam, zawierając w poście aspekt mobbingu, powszechnie praktykowanego w tej pracy. Ta grupa jest prywatna, dla pracowników, jednak jakims
  • Odpowiedz
max 6 godzin dziennie

@kirk85: Umrzyj człowieku i to szybko xDDDD


@Creedmoor: o hezu ale zobaczylem wyzyskiwacza-kapitaliste sprzed 200 lat w kapelusiku i cygarem w gebie na wiesc o tym, ze zmieniono czas pracy z 12 godzin na 8. hurr durr jak tak mozna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
z nimi nie ma lekko, w zeszłym tygodniu zwolnili stałą pracownicę bez podania przyczyny (nie będę już może opisywać całej sytuacji), ona dodała wpis na fb, że nam dziękuje za współpracę, nikt nie komentował, wiadomo każdy się boi, ja znając sytuację, odniosłam się i dość dyplomatycznie (ostrożnie żeby nie mieli haka) skomentowałam, zawierając w poście aspekt mobbingu, powszechnie praktykowanego w tej pracy. Ta grupa jest prywatna, dla pracowników, jednak jakims cudem regionalna
  • Odpowiedz
@Dead_Inside: Nie no, najlepiej niech pracują wyłącznie chętni, a pieniądze z gospodarki rozdzielmy po równo dla wszystkich xD
P------o wam się już w głowach totalnie od tego nieróbstwa.
Ale braku ambicji i chęci dojścia do czegoś to nigdy nie pojmę.
  • Odpowiedz
@ozzi91: ja bym poszedł do prawnika, bo nie znam się na prawie, tylko przytaczam przepisy które znam, a on na podstawie przepisów powiedziałby mi co jak i gdzie zgłosić aby uzyskać odszkodowanie.
@megana_: Z tym mobbingiem to bym tak nie szarżował, to że raz ktoś tak się uniósł to nie mobbing a na więcej razy trzeba mieć dowody lub świadków którzy potwierdzą zeznania. Powiedz, że to źle zinterpretowałaś,
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@bizonsky absolutnie nie zdarzyło się to raz, mamy kamery w pracy i są czasem tak zoomowane żeby było widać ręce pracownika, ja sobie zdaję sprawę z powagi sytuacji.jak cos;)
  • Odpowiedz
@megana_: no tylko pamiętaj, że te kamery niekoniecznie muszą posłużyć jako dowód, o tym decyduje dopiero sąd po jakimś tam czasie rozprawy, tym bardziej, że zazwyczaj zapisy są nadpisywane w jakimś przedziale czasowym, zawsze lepiej mieć świadka/własne nagranie
  • Odpowiedz
@laptop_marki_samsung: @Creedmoor: ja czytając Ciebie (Creedmoor) doskonale rozumiem o co Ci chodzi i mam takie samo podejście, ale sam się na początku striggerowałem. Zacząłeś dobry temat w słaby sposób, od: "XDDDDD JAKIE PRZEPISY CO TY P--------Z", podczas gdy mirek bardzo słusznie wskazał, że w TYM PRZYPADKU wskazanie na odpowiedni punkcik z Kodeksu Pracy może zadziałać. Przepisy są po to, żeby chronić tak pracownika, jak i pracodawcę, jeżeli jedna
  • Odpowiedz
@megana_: ale Ty głupia jesteś, że dyskutujesz z tymi dzieciakami, którzy łącznie pracowali tyle czasu ile Ty masz urlopu w tym tygodniu. Olej tych wymoczków, a co do całej sytuacji to bardzo k---a dobrze. Wielkie brawa, że chociaż Ty jedna się im postawiłaś ()
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Creedmoor: oni nigdy nie zrozumieją. Sam mam 3 swoje firmy, 3 kolejne w drodze + 1 organizacja charytatywna. Chwilowo mam lekko w------e i wypoczywam do końca sierpnia ale tak to z-------l 48h dziennie, spanie po 2h. Ale teraz powiedz młodym żeby raz zostali, 1 dzień na ruski rok 16h, gdzie ty od czasu do czasu im pozwalales wcześniej wyjść jak potrzebowali do banku, do lekarza itd to nie, gdzie panie,
  • Odpowiedz